Загадкове кохання гетьмана Богдана Хмельницького.

Загадкове кохання гетьмана Богдана Хмельницького.

Коротке, але пристрасне та запальне кохання Богдана Хмельницького та Мотрони (Олени) Чаплинської оповите багатьма загадками та недоведеними історичними припущеннями. Хоча, зрозумілим залишається той факт, що саме це кохання свого часу врятувало Хмельницькому життя для подальших звершень та передчасно вкоротило віку красуні Мотрони.

Олена була дружиною затятого ворога Богдана Хмельницького – Данієля Чаплинського, котрий хитрістю заволодів родинним хутором Хмельницьких та ув’язнив самого Богдана. Кажуть, що майбутній гетьман вийшов живим на волю лише через заступництво Олени, котру кликали Мотроною. Деякий час їх стосунки були таємними, але згодом закохані таки одружились.

fullsize

Мотрона була надзвичайно вродливою та достатньо легкої вдачі. Але, за свідченнями істориків, впала в немилість синові Богдана Тимішу. Доки батько був у військовому поході син знайшов докази того, що Олена поводиться розгульно, знається з непевними шляхтичами та розтринькує усю родинну казну. В результаті, жінку було страчено в традиційний для того часу спосіб – повішано на воротах власної брами.

Хоч гетьман Богдан Хмельницький розумів справедливість вчинку свого сина, все ж його серце розривалось в тузі за Оленою – неймовірно вродлива та жагуча, вона була справді фатальною жінкою в житті гетьмана. Кажуть літописці того часу, що саме через велику тугу в той час Богдана його козацтво програло битву під Берестечком.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *