Зелені свята в Україні

Зелені свята в Україні

27 травня 2018 року християни східного обряду святкуватимуть одне із дванадцяти найбільших церковних свят – Зіслання Святого Духа або  Трійці. Його ще називають П’ятидесятницею, бо святкують на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового, коли на апостолів зійшов Дух Святий. Це свято нагадує три відомі прояви Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у Бога-Святого Духа.

zeleni_svyata_1_900

Зіслання Святого Духа обіцяв апостолам Христос у день Свого Вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на п’ятдесятий день після Воскресіння.

В цей день земля наповнюється великою благодаттю, кажуть священики. Дух Святий у вигляді вогненних язиків зійшов і перебував на апостолах як символ очищення, святості, символ, який проганяє темряву і дає світло життя для людини. На трійцю у християнських храмах – одна з найурочистіших та найвеличніших служб в році. Храм встеляють свіжоскошеною травою та прикрашають гілками на знак того, що Святий Дух дає життя всьому створеному Богом. Українці також озеленяють, тобто замаюють, свої помешкання. Проте священики наголошують, перш за все, замаїти треба не свою оселю, а душу.

DSC08425_VSavych_web

За однією з легенд, саме на Трійцю Бог створив землю та прикрасив її зеленню. А нині зеленими гілками та квітами прикрашають храми.

А тиждень після Трійці, коли по землі ходять русалки, називають Русалчин тиждень.  У перший по Трійці четвер русалки святкують свій Великдень. По закінченні тижня після Трійці русалок урочисто виряджали із села. Троїцькі обряди мали додавати здоров’я людині й родючості полю, вберегти дім від зла.

jf3w0Wvm4Ko

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *