У Бельгії і Нідерландах поширена “магія першого дня”…

У Бельгії і Нідерландах поширена “магія першого дня”…

У Бельгії і Нідерландах скрізь поширена “магія першого дня”, зміст якої полягає в тому, що за поведінкою людини в перший день нового року судять про те, що у неї буде в наступаючому році.  Вірять: щоб весь рік був достаток у домі, необхідно, щоб на столі було багато страв на Новий рік.

753

День Нового року є також і святом для дітей. У цей день діти вітають батьків з Новим роком і читають їм заздалегідь приготовлені вітальні листи, написані на спеціальному, прикрашеному яскравими квітами і стрічками папері.

w900h643

У фламандців і валлонів в ніч під Новий рік по домівках ходить “Добрий ангел” або “Дитина Христос”, які кладуть солодощі під подушку сплячим дітям.

З давніх часів існує в Нідерландах і Бельгії ще один широко поширений, як і в інших країнах звичай – вибори короля свята. Для цього господині печуть пиріг, в який запікається біб. Той, кому дістається шматок пирога з бобом, стає королем на все свято. Король сам підбирає собі королеву і свиту: придворного блазня, вельможу, “Чорного Петера” та ін.

3d13ef8729a93bd0d4528b1a68ce3eee1382694434

У Нідерландах за новорічним столом п’ють особливий напій — «слем». Його готують на основі гарячого молока, до якого додають чай, цукор, корицю, цедру лимона, шафран, гвоздику і мускатний горіх.

w900h600

Крім того, настання Нового року прийнято зустрічати пампушками. Цікаво, що в інші дні голландці їх не їдять, це винятково новорічні ласощі.

w900h600 (1)

Напередодні Різдва Нідерланди стають помаранчевими від величезної кількості різдвяних вогників. До жителів Нідерландів новорічні та різдвяні свята приходять рано — в кінці листопаду. І аж до 31 грудня голандці занурюються в неймовірні святкування.

w900h600 (2)

За подарунки в цій країні відповідає старець Сінтерклаас, родич Санта-Клауса і Святого Ніколаса. За легендами, Сінтерклаас припливає на величезному кораблі з Іспанії разом зі своїми замурзаними помічниками Чорними Пітерами.

w900h600 (3)

Появу улюбленця нідерландських дітей щорічно транслють по всіх каналах країни. Сінтерклаас, згідно з уявленнями жителів Голландії, худий, блідий, чоловік, який обов’язково курить люльку і носить довгий плащ. Він був знатним сажотрусом, тому всі його брудні помічники теж представники цієї стародавньої професії.

w900h600 (4)

31 грудня центром різдвяних гулянь стає Амстердам. На честь прибуття корабля з нідерландським Дідом Морозом іспанського походження в Амстердамі щорічно влаштовують грандіозні паради з духовими оркестрами і салютами. Помічники Сінтерклааса роздають усім солодощі і вітають із наступаючими святами. Все навколо вибухає тисячами петард, феєрверків і бенгальських вогнів. Вулиці міста гудуть від привітань веселого натовпу.

w900h600 (10)

Головний міський ярмарок відкривається уже в листопаді, наповнюючи місто ароматами кориці і ванілі. Всюди стоять крижані скульптури. На площі встановлюють ковзанку, де завжди повно радісних малюків.

w900h642

Джерело – інтернет-видання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *