ЦАРИЦЯ САВСЬКА – ЦАР СОЛОМОН

ЦАРИЦЯ САВСЬКА  – ЦАР СОЛОМОН

Цар Соломон правив Ізраїльською державою протягом сорока років. Найчастіше роками його  правління називають 972-932 роки до н. е., і цей час знаменується відносним спокоєм і миром в Ізраїлі. Недарма царським іменем цього правителя було ім’я Соломон (від єврейського слова «шломо» – світ). Він вступив на престол коли йому ледь виповнилося двадцять років, однак уже в перші роки царювання молодий правитель довів ізраїльтянам свою мудрість, організаторські здібності і силу. Він відразу ж зміцнив Єрусалим, побудував флот, направив великі кошти на розвиток торгівлі з сусідніми державами, спорудив великий храм, а також заохочував розвиток науки і літератури.

Соломон відрізнявся любов’ю до жінок. Деякі джерела стверджують, що у нього було близько 700 дружин і понад 300 наложниць. Найстаршою дружиною ізраїльського царя була єгиптянка, яка, ймовірно, носила ім’я Віфія.

Одного разу чутки про мудрість і велич єврейського повелителя дійшли до владної і сильної цариці Шеви Балкіс, яка правила країною Саві, названої древніми «Щасливою ​​Аравією». На її землях височіли величні храми, процвітали багатющі міста, зеленіли розкішні сади і будувалися дороги, а народ не переставав прославляти свою премудру царицю. Балкіс стверджувала, що її країна – найбагатша в світі, і вона – наймудріша правителька. Цариця вирішила на власні очі побачити Соломона, який в усьому перевершував її, і особисто переконатися в його дивовижному розумі і божественної премудрості.

Вона зібралася в дорогу у супроводі кількох тисяч слуг, які вели верблюдів, навантажених подарунками ізраїльському царю: дорогоцінними каменями, екзотичними рослинами, рідкісним червоним деревом і запашними маслами.

За легендою, Соломон зустрів іноземну гостю, сидячи на золотому троні і одягнений в золоте вбрання. Коли цариця побачила ізраїльського правителя, їй здалося, що перед нею постала золота статуя. Великий Соломон піднявся, підійшов до прекрасної Балкіс і, взявши її під руку, повів до свого трону. Так цар не приймав ще жодного гостя.

Говорили, що він відразу ж закохався в чужоземку і, захоплений її красою, всі дні проводив з нею, розмовляючи про країни, Всесвіт, Бога. Він водив Балкіс по Єрусалиму, показував вибудовані ним споруди і храми, а цариця не переставала дивуватися розмаху і щедрості знаменитого ізраїльтянина. Нарешті, вона остаточно визнала, що поступається в усьому Соломону і більше не заперечувала його переваги. Тоді ж цариця Балкіс загадала правителю Ізраїлю три загадки, на які цар нібито заздалегідь отримав відповідь у підкупленого ним Савського жерця і, не замислюючись, відразу ж відповідав цариці. Жінка ще більше дивувалася мудрості прославленого Соломона.

Вона, завжди горда і непохитна, навіть відповіла згодою, коли той попросив Балкіс стати його дружиною. Однак перед цим Соломон побажав розкрити таємницю цариці і тим самим спростувати моторошні чутки про неї. Про царицю розповідали, що зовнішністю вона прекрасна і разюче мудра. Їй навіть приписували надприродні здібності, нерідко називали «царицею джинів» і «демоном». Однак говорили, що при всіх перевагах володарки Саві, вона володіла нелюдськими, козячими ногами, а замість ніг у неї були перетинчасті, немов у гуски, лапи.

Закоханий цар побажав сам переконатися, так це чи інакше. Для цього наймудріший повелитель ізраїльський наказав зробити в одній зі своїх кімнат прозору підлогу з кришталю. Під ним спорудили басейн, куди налили найчистішу воду і запустили риб. Все це нагадувало справжнє озеро, а відрізнити його можна було, лише підійшовши ближче. Тому, коли Соломон провів царицю в приготовлену кімнату, вона, побачивши дивовижний басейн, раптом підняла спідниці, щоб не намочити їх. На кілька секунд її ноги оголились і ізраїльський цар побачив справжні, людські ноги, тільки занадто криві і некрасиві.

Ображена цариця за одну ніч зібрала всіх слуг і покинула Єрусалим, не попрощавшись з Соломоном, який завдав володарці Саві жорстоку образу.

Цар швидко забув іноземну гостю і знову насолоджувався наложницями, зібраними в царському гаремі з усього світу. «Жінка  – солодша за життя і гірша смерті», – говорив Соломон про своїх коханих.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *