“Самсон і Даліла”

“Самсон і Даліла”

Самсон – великий герой стародавнього Ізраїлю. Ім’я його означає «сильний». Самсон народився в сім’ї ізраїльського судді Маноя і його красуні дружини. Існує наступна легенда про народження хлопчика. Одного разу Маною явився у сні ангел і прорік, що незабаром його бездітна дружина народить спадкоємця, який врятує іудеїв від нападників – філістимлян. В обмін на божественне диво Самсон повинен був до кінця життя залишатися назореем, служити Богу, не вживати спиртного і ніколи не остригати собі волосся. Щасливий батько обіцяв ангелу виконати Божу волю і виховував сина згідно даного наказу.

Хлопчик ріс на диво відважним і сміливим, а про його богатирську силу по іудейської землі стали поширюватися небувалі чутки. Говорили, що одного разу хоробрий юнак розірвав руками пащу живого лева, а в одному з боїв з філістимлянами він убив близько тисячі ворогів. Навколо Самсона ходили легенди, одні намагалися розгадати секрет його сили, інші захоплювалися незвичайним юнаком, треті пропонували йому за велику винагороду розкрити свою таємницю. Але той залишався непохитним.

Незабаром юнака призначили суддею, а через кілька років він вже керував поневоленим ізраїльським народом. Хоча богатир вів неправедне життя, він користувався великою повагою у громадян. До того ж, його боялися і не бажали заводити суперечки із запальним, впертим і примхливим Самсоном. Часто він вступав у бої з філістимлянами і не давав їм, прибулим з далекого острова Крит і пануючим на його рідній землі протягом сорока років, продовжувати вторгнення на південь і захоплювати все нові і нові іудейські землі. Філістимлянські воєначальники не могли впоратися з іудейським богатирем. Слава про небувалу фізичну силу Самсона все більше поширювалася містами та селами.

Жінки його обожнювали, він відповідав на їхні почуття і, закохуючись у чергову красуню, втрачав голову, ставав покірним, смиренним і лагідним. Одного разу Самсон прийшов в філістимлянське місто Газа і зустрів там красуню філістимлянку Далілу. Вона теж не відрізнялася благочестям і навіть була відома як дівчина особливо хитра і підступна. Однак іудейський богатир закохався в Далілу і провів з нею весь вечір.

big

Філістимляни, дізнавшись про те, що в місті знаходиться їх найлютіший ворог, вирішили заманити Самсона в пастку: закрити головні ворота міста і поставити поряд з ними кілька десятків озброєних охоронців. Змовники чекали появи іудейського богатиря лише під ранок і мирно заснули, поклавши поряд з собою зброю. Однак Самсон, передчуваючи недобре, попрямував опівночі до міських воріт, убив всіх стражників, зняв ворота і відніс їх на вершину гори. Під ранок збентежені невдачею філістимляни виявили біля входу в місто убитих воїнів, а безстрашний богатир з тих пір безперешкодно навідувався до Гази.

Кілька місяців закоханий богатир насолоджувався любовною пристрастю з Далілою і майже не виходив з її покоїв. Нагадаємо, Далілу вважали самою витонченою блудницею в філістимлянському царстві. Красива, з лукавою, чарівною усмішкою, Даліла так приворожила Самсона, що той, і без того слабкий до жіночої статі, остаточно втратив голову.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *