Вишиванка – свята традиція українського народу!

K_kppceJlDw

Сьогодні українські вишиванки набули особливої популярності. Їх носять дорослі і діти, чоловіки і жінки, українці та іноземці. Якщо раніше подібний одяг одягали лише на тематичні заходи, то сьогодні вишиті сорочки стали невід’ємною частиною повсякденного і ділового гардеробу. Якщо ви ще не встигли придбати вишиту сорочку, тоді ми пропонуємо вам ознайомитися з п’ятьма причинами, чому ви повинні це зробити.

5218cd3dea40c

1.Вишиванка – це зручний і безпечний одяг. Звичайно, це насамперед стосується лляних сорочок. Недарма ж наші предки носили лише одяг з льону – максимально зручний та комфортний як для дорослих, так і для дітей. Льон добре пропускає вологу, нейтралізує неприємні запахи, не токсичний, гіпоалергенний, та й що там говорити – він неймовірно приємний для тіла!

0000012801-parad-vyshivanok

 

14398

2.Вишиванки – універсальний одяг. Вони ідеально поєднуються як з джинсами, так і з діловими костюмами. Вам не доведеться довго ламати голову, з чим же носити вишиту сорочку. Вона стане відмінним доповненням практично до будь-якого повсякденного образу, гармонійно поєднуючись з брюками, джинсами, шортами і спідницями різних фасонів. А що вже говорити про те, як чоловічі вишиванки виглядають поряд з брючним костюмом – елегантно і стримано, але в той же час яскраво і оригінально.

vyshyvanky_vulycia

photo

3.Вишиванка – це носій традицій та ілюстрація патріотизму. Зарубіжні ЗМІ останнім часом часто іронізують з приводу того, що, мовляв, українці стали масово носити вишиванки і співати патріотичні пісні, проявляючи тим самим свою громадянську позицію. А ми відповімо: чому б і ні? Здавна вишиванка вважається символом і гордістю української культури. Вона зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух нації. У жодного народу світу немає подібного одягу: такий колоритний і “національний” з одного боку, і такий сучасний з іншого.

IMG_0741_2

Krushtal

 4.Вишита сорочка – потужний оберіг. Як би скептично ви не ставилися до різного роду магії і забобонів, але факт залишається фактом – з давніх часів і до наших днів налічується чимало випадків, коли сорочка, вишита дбайливими руками люблячої людини, не раз рятувала від нещасть і постійно повертала до рідного порогу. Наші предки вірили в силу вишитих візерунків і вважали вишиванку надійним оберегом від бід і неприємностей. Кожен візерунок на сорочці виконує свою функцію і несе певний зміст.

94021784_dennezalezhnosti2012c__1_

5.Вишиванка – це модно. Багато світових дизайнерів, включаючи Валентино, Дольче Габбана , Ніна Річі, Елі Сааб та багато інших, прикрашають свій одяг вишивкою, в тому числі й українськими орнаментами і візерунками. Вишивка на одязі виглядає дуже ніжно і романтично. Ось чому вишиванка є такою популярною – це стильний одяг для людей, які знаються на моді.

dsc_0118_h

Вишиванка – символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

 Вишиванка – дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, усміх тата,

Прадідів пророчий заповіт.

 Вишиванка – писанка чудова,

Звізда ясна, співи та вертеп.

Вишита сльозою рідна мова,

Думами дорога через степ.

 Вишиванка – біль на п`єдесталі,

Слава, воля, єдність, віра – ми.

Журавлем курличе, кличе далі,

Стелить вирій взорами-крильми.

 Біля річки дитинча кирпате,

Кинуло віночок в часу тлінь –

В плетиві надії, мрії, злато,

Загойдалась пісня поколінь.

 Колисанки не забудь дитино,

В серці вишиванку залиши…

Не зліпити болем Батьківщину,

Як розбите дзеркало душі.

(Юрій Лазірко)

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *