«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб»

«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб»

Сьогодні, 9 листопада, День української писемності та мови – свято рідної мови. Першим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою.

Мелодійна, ніжна, солов’їна — бракує слів, щоб змалювати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Українська мова — державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії, Італії, Іспанії, Туреччині, Грузії, Казахстані, Болгарії та багатьох інших країнах світу.

Друзі! Вітаю усіх вас зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже, як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, – «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *