25 січня православна церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а студенти вузів – День студентства.

25 січня православна церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а студенти вузів – День студентства.

Серед величних січневих свят, якими Господь обдарував початок календарного року, 25 січня особливо любить студентська молодь. Любить настільки, що навіть називає святу Тетяну, пам’ять якої святкуємо у цей день, своєю покровителькою. Звідки ж взялося це твердження?

Саме 25 січня 1755 року російська імператриця Єлизавета Петрівна створила перший у Москві університет за проектом Михайла Ломоносова. У 1791 році (тобто аж через 36 років) в одній з будівель університету було відкрито церкву Тетяни мучениці, а її оголошено покровителькою студентства.

Свята Тетяна жила у Римі в II-III століттях, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько був таємним християнином і прищепив любов до Христа своїй дочці. За переказами, одного разу її привели до храму Аполлона, але Тетяна почала молитися своєму Господу. В той же момент стався землетрус, язичницький храм було зруйновано. Тетяну визнали винною в цьому і почали нещадно катувати, змушуючи відректися від своєї віри. На неї випустили страшного лева, а потім кинули у вогонь, але вона врятувалася. Тоді судді наказали Тетяну та її батька вбити мечем.

Народившись у Римі, центрі розкошів і задоволень, ще з дитинства Тетяна проводила благочестиве життя, уникаючи світської метушні. Дні її були наповнені ділами милосердя: вона доглядала хворих, допомагала нужденним. Саме такого наслідування і шанування від студентства вона б хотіла у подарунок.

В народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима – до морозів. Якщо день був сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози – буде теплим.

Якщо справді хочете, щоб цей день став небуденним, то прямуйте до церкви і, запаливши свічечку перед образом святої, щиро промовте: «Свята мученице Тетяно, моли Бога за нас, грішних».

http://www.apologet.kiev.ua/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *