24 серпня – День Незалежності України.

24 серпня – День Незалежності України.

ІВАН КРУП”ЯК (автор)

24 серпня – День Незалежності України.

Хто і коли вперше назвав її цим ім’ям? І чому впродовж кількох століть російський імперський центр намагається стерти з пам’яті народу цю святу для кожного свідомого українця назву?

Вірогідно, слово «Україна» існувало в нашій мові, як загальна назва краю, землі, території з незапам’ятних часів. А населення, яке тут проживало, носило назву «укри».

Але, першою писемною згадкою (тобто задокументованою) прийнято вважати 1187 рік, коли воно вжите у Київському літописі. Хоча, існує ще декілька давніших джерел, де зустрічається слово «Україна» на позначенні землі.

Одна із древніх праць називається «Слово, як погани кланялись ідолам». Ім’я автора і дату цієї праці не встановлено. Іван Огієнко вважає, що це «Слово» є перекладом Грецького слова на Богоявлення, написане гр. Богословом в ІХ ст. і перекладено близько 1060 року. Перекладач дещо скоротив оригінал, додав до нього свої вставки місцевого характеру. Ймовірно й слова « по іконе по українам моляться ему», є саме такою вставкою.

Отже, першу писемну згадку слова «Україна» у вітчизняних джерелах можна датувати принаймні на століття раніше, ніж вона зафіксована в Київському літописі.

А якщо взяти величезний археологічно-культурний і духовний пласт, то нам – понад 30  тисяч літ. Про це говорять Мізинецька, Трипільська, Королевська та інші історичні доби. Кам’яна могила, Хортиця, Кам’яні села на Поліссі, маловивчена історія Білохорватської держави в селі Стільсько на Львівщині, Тустань, Скелі Довбуша в Бубнинці, писаний камінь у Карпатах і багато інших місць-легенд, які свідчать про нашу давнішність та екзотичність, а також і велич.

З середини 16 століття в зарубіжних джерелах Україна називається державою. Так, у листі Турецького султана Сулеймана до польського короля Жигимонта 1564 року, наша країна названа Україною. Універсал короля Стефана Баторія 1580 звернений «к Україні руській, Київській, Волинській, Подільській і Брацлавській». Назва «Україна» зафіксована в Європейських географіях, з 1650 року ними вона називається як «Козакоріум» – країна козаків.

Найбільше використовував назву “Україна” французький інженер-картограф Левассер де Боплан, який після подорожі по Україні, видав книжку «Опис України». Книга вийшла у Франції в 1650 році. Крім того, Боплан склав три карти України 1648, 1650,1660 років.

Першою в Європі працею з історії України стала книга Іоанна Енгеля «Історія України, українського козацтва, а також князівства святого Володимира», видана в 1746 році. В літописах зафіксовані переяславська, київська, чернігівська, галицька, волинська України. А коли українські землі були під владою Литви, вони називались Литовська Україна, а під Польщею – Польська Україна, землі Закарпаття у складі Угорщини – Угорська Україна.

Що ж означає назва Україна? Існує чимало версій та гіпотез – як наукових, так і народних – поетичних. Рубіж, що охороняється вартовими вежами – це кургани і земляні вали, які збереглися донині. Є слова «край», «окраєць хліба», «рідна хлібна земля», «земля, заселена рідним народом», «краяни», «однородці».  Корінь «Ра» –  означає божа, сонячна земля, рай. Адже наші предки поклонялися Богові сонця Ра. Звідси й посланники з космосу від Бога, поводирі української нації – Петлюра, Бандера. Обидва народжені на одній географічній широті: один на сході, а другий на заході.

Вся історія України закодована під числом 7. В її назві 7 літер і 8 звуків, присутня літера ї, яка не зустрічається в інших алфавітах світу і дає два звуки. До речі, в прізвищах Бандера і Петлюра теж по 7 літер.

З сімома державами світу межує Україна і 8 – Чорне море.

25 адміністративно територіальних одиниць – теж складають 7.

16 липня 1990 року було прийнято декларацію про державний суверенітет України. 1+6=7, а 90 рік був роком коня, який є 7 у порядковості знаків Зодії Сходу.

Територіально Україна знаходиться під знаком Тельця, від того і ментальність нації формується в загальному: консерватизм, частковий потяг до наживи, господарність, захланність, терплячість, гостинність, лінивість, потяг до розкішного життя, найбільше свят, які оформлені цікавими звичаями і обрядами, понад 300 тисяч пісень – чому б не веселитись коли прекрасні умови для життя: найродючіша земля, багатство надр, чудовий клімат, то не пустеля, чи Арктика – тому чужинці шукають собі тут вигоди.

Новітня Україна утворилась у п’ятницю, 24 серпня 1991 року о 18 год. 1 хв. на повному Місяці – а це емоційно нестабільний і войовничий день. А тому 5,  14, а особливо 23 річниця її розвитку були складними, бо це Марс, Бог війни. І найбільше випробування випало на третю п’ятірку історії держави.

З 13 по 14 річницю незалежності 22 листопада почалась Помаранчева революція.

З 22 по 23 річницю – 22 листопада почалась революція гідності. 2+2=4, 2+5=7, 4+5=9, на вершині влади в Україні був Янукович, який народився 9 липня. До слова, Володимир Парасюк, який виступив на майдані і закликав брати Межигір’я, народився теж 9 липня.

Інавгурація Януковича відбулася 25 лютого: 2+5=7, в день народження Лесі Українки. Перед входом в зал ВР перед ним закрились двері – це було знамення. В цей період зруйнувався пам’ятник засновникам Києва над Дніпром – теж знак дали вищі сили. Все говорило про те, що він свого терміну не добуде, бо обирався і присягав на спадаючому Місяці, а вінок який впав йому на голову – це знак того, що після його відходу буде буря, яка принесе багато вінків. Так і сталося – Небесна сотня, і війна.

16 січня ВР сьомого скликання приймає закони, які обурюють ще більше народ і цим підписують собі вирок про розпуск. 16 березня -референдум в Криму, це теж сімка – анексія півострова.

25 травня – обирають п’ятого президента з першого разу, з надією на швидке припинення війни. Але інавгурація Порошенка відбулася 7 червня, в суботу – це день Сатурна, Хроноса, Числобога.

І знову знамення – солдат, який стояв біля дверей в почесній варті, раптово падає, випускаючи гвинтівку з рук, коли президент порівнявся з ним. Він знаходився зліва від Глави держави, а це говорить про те, що війна буде продовжуватись, і гинутимуть люди – що і маємо.

А метелик, який прилетів і сів на це місце був червоного кольору, подібний до породи «адмірал» – символізував, що переломними у війні стануться події пов’язані з небом.

Буде людська кров – тож був збитий помилково літак з трьома сімками, Боїнг 777.

До речі, солдат, який втратив свідомість, народжений теж під семіркою  – 25 лютого, під таким числом, під яким приймав присягу п’ятий президент України Янукович. В долі Порошенка дуже багато відіграє п’ятірка.

Якщо звести до купи числа народження інших керівників України – Порошенко 26 вересня, Яценюк 22 травня і Турчинов 31 березня – то, зводячи до мінімуму, матимемо число 7. А перші літери прізвищ, як не парадоксально, дають число 5. Саме від них залежить доля України. В якійсь мірі Європи і нас з вами.

Не забуваймо, що йде 2014 рік. Путін народжений теж під 7, Терези – для більшості цього знаку авторитетів не існує, «я сам знаю, що і як мені діяти» – а тому, прорахувати його плани просто неможливо, бо вони змінюються щогодинно.

Події ніби набирають більш втішного характеру: два президенти які народились під одним знаком і спорідненими числами 7+8=15=6, в обох прізвища починаються на літеру П – мають прийти до якогось рішення.

Дав би Бог, щоб 60- річчя Лукашенка, яке збігалось з днем нашої незалежності, і зустріч в Мінську 25 серпня в столиці Білорусії , яка є під Дівою, і 24 річниця незалежності – якось позитивно почне свій відлік, принесе зміни. Хоча, тут теж багато крутанини і загадок.

В небесній канцелярії все прораховано: як доля людини, так і доля держави.

З днем Незалежності! З днем Українського Прапора. Якщо на кожному балконі, над кожним будинком в ці дні майорітимуть українські прапори, а ми будемо в національних строях – це для ворогів гірше, ніж постріл у серце.

«Любіть Україну. Як сонце любіть

Як вітер, і трави і води

В годину щасливу, і в радості мить,

Любіть у годину негоди!»

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *