19 серпня в українців Яблучний Спас

19 серпня в українців Яблучний Спас

19 серпня українці відзначають Преображення Господнє або Спаса.

spasa3

Преображення Господнє або Спас – одне з дванадцяти найбільших християнських свят. Воно знаменує подію, коли Ісус завів трьох апостолів – Петра, Якова та Івана на гору Фавор і перевтілився перед ними. Тоді Його обличчя засяяло, а на небі з’явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили зі Спасителем про Його близький відхід. Усіх їх освітила хмарина, з якої линув голос: “Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав. Його слухайтеся”. Преображення показало наявність в Ісусі Христі божественної та людської природи.

9de29084b1a4a9f1d8f48c35cfb15fc5_XL

На Спаса святять садовину нового врожаю. Люди цього дня беруть кошики з фруктами та пишні букети з колоссям жита, пшениці, з квітами і вирушають до церкви.
В українців є традиція благословляти яблука, груші та інші фрукти, які породила наша земля. Те чим Бог благословив наш край, нашу землю, ми приносимо і кажемо: “Господи, ми дякуємо Тобі, за те що Ти вчинив нашу землю родючою, плідною, просимо Тебе, благослови їх.”

Свято Преображення Господнє у часі збігається із Успенським постом, який завершиться двадцять восьмого серпня на Успіння Пресвятої Богородиці. Але на Яблучний Спас вимоги до посту дещо слабшають.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *