12 липня – свято Петра і Павла!

12 липня – свято Петра і Павла!

12 липня  православні християни відзначають одне з п’яти великих свят – «День святих славних і всехвальних апостолів Петра і Павла». Сьогодні ж завершується приурочений до цього свята Петрів піст.

Петро і Павло більше інших апостолів доклалися до проповіді християнства серед іудеїв і язичників, тому Церква називає їх «первоверховними».

За євангельським переказом, сам Ісус Христос закликав рибалку Симона (Петра) з братом Андрієм в учні. Симон став найбільш ревним послідовником Ісуса, і за свою міцну віру в те, що Ісус є Христос, Син Божий, одержав від нього ім’я «Петро», що в перекладі з грецького означає «камінь».

Як оповідає Євангеліє від Матвія, Спаситель обіцяв заснувати на цьому камені Свою Церкву. Петро першим почав проповідувати в Єрусалимі про воскреслого Христа і багато постраждав за віру. Павло ж (від латинського paulus – «маленький») раніше носив ім’я Савл і був жорстоким гонителем християн. Він навіть брав участь у вбивстві першого християнського мученика архідиякона Стефана, проте був чудовим чином обернений до віри Самим Богом. Після цього Савл охрестився і став ревним проповідником християнства.

Зробивши декілька подорожей по Середземномор’ю, він заснував церкви в Малій Азії, Греції і Римі.

У 67 році в Римі під час жорстоких гонінь на християн з боку імператора Нерона апостол Петро був розіп»ятий вниз головою на хресті, а апостол Павло – обезголовлений мечем.

У свято Петра і Павла у православних християн завершується багатоденна Петрівка, або Апостольський піст, встановлений Церквою на згадку про служіння і страждання святих апостолів. Після святкової Божественної літургії, яка відбувається 12 липня в усіх храмах православної церкви, віруючі куштують молочну і м’ясну їжу вперше з початку посту.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *