У Індії на Новий рік необхідно збити паперового змія палаючою стрілою.

У Індії на Новий рік необхідно збити паперового змія палаючою стрілою.

В Індії та Непалі Новий рік зустрічають в 20:00 за київським часом, коли в Україні тільки закінчують святкові приготування. Цікаво, що в різних регіонах Індії Новий рік зустрічають не тільки в різний час, але і в різні пори року.

Індуси, залежно від місця проживання, святкують Новий рік по-різному і в різний час року. На півдні Індії Новий рік святкується в березні, на півночі країни – в квітні, на заході – в кінці жовтня, а в штаті Керала – іноді в липні, іноді в серпні. Індійські християни святкують Новий рік у ніч із 24 на 25 грудня. За григоріанським стилем 1 січня Новий Рік відзначають головним чином у штатах Аруначал-Прадеш, Маніпур, Мегхалая, Мізорам, Нагаленд, Сіккім, Тамілнад.

b1388444002193

На Новий рік потрібно збити паперового змія палаючою стрілою. Коли змій спалахує, свято можна вважати відкритим.

Традиційно в Індії наряджають бананові пальми і прикрашають їх маленькими олійними лампочками. Навколо церков під час свят можна побачити прикраси з червоних квітів і свічок. У соборах проходить полуночна меса, а в церквах – різдвяна служба.

На головних площах великих міст напередодні Нового Року проходять концерти зірок Боллівуду, демонструються національні індійські пісні і чудові танці. Всі дискотеки, розважальні центри, парки, бари і ресторани в Новорічну Ніч відкриті. У маленьких населених пунктах Новий Рік скоріше є пам’ятною датою. У сільській місцевості люди воліють справляти Індуїстський Новий Рік, нехтуючи святкуванням за григоріанським стилем.

83

Жителі північної Індії прикрашають себе квітами рожевих, червоних, фіолетових, або білих відтінків. У Керале на Новий Рік народ одягається в жовтий червоний, фіолетовий і білий одяг. Спочатку відбуваються традиційні піснеспіви, а ввечері прямо на вулицях влаштовуються застілля. Зустріч Нового Року супроводжується феєрверками та гарматними залпами.

456

Святкування і бенкет тривають дуже довго, аж до 8:00, а на наступний день, зазвичай, всі сплять. Традиція відзначати Новий Рік «по-європейськи» прикріпилась недавно, коли Індія прийняла частину Західної культури. Подарунки не кладуть під ялинку, а розкладають на великій таці, а діти потім із закритими очима вибирають собі один з них.

У Непалі Новий рік починають зустрічати зі сходом сонця. Вночі, коли повний Місяць, непальці запалюють величезні багаття і за традицією кидають у вогонь непотрібні речі.

b1388443820232

Наступний день Нового року в Непалі носить назву Свята фарб, і тоді вся країна перетворюється на грандіозну веселку. Люди розмальовують собі обличчя, руки, груди оригінальним візерунком, а потім танцюють і співають пісні на вулицях.

India Festival

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *