У Японії бронзові дзвони буддійських храмів відбивають у новорічну ніч 108 ударів

У Японії бронзові дзвони буддійських храмів відбивають у новорічну ніч 108 ударів

В Японії Новий рік – одне з найпопулярніших свят у країні, починається 1 січня, а новорічні свята відзначаються зазвичай з 29 грудня по 3 січня. Новий рік в Японії триває аж 7 днів! У кожному японському домі на Новий рік з’являється 3 гілки : бамбукова – щоб так само швидко виростали діти, сливова – щоб усі члени сім’ї жили так само довго, як сосна.

motibana

У ці дні заборонено промовляти неприємні слова, не можна говорити про смерть, демонів і деяких тварин : лисицю, дракона, тигра, змію. Якщо діти випадково порушать якусь із словесних заборон, батьки витирають їм рота приготованою заздалегіть ритуальною тканиною.

Багато японців у цей час їдуть в рідні місця, відвідують місцеві храми. Обов’язковим є звичай проводів Старого року, що включає організацію прийомів і відвідини ресторанів. У момент початку нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм успіх у році, що приходить. У першу новорічну ніч прийнято відвідувати храм.

DSC_0433

Ось вже понад тисячу років про настання Нового року сповіщають 108 ударів дзвонів, що долинають опівночі з усіх храмів. Цифра 108 обрана не випадково. Японці вважають, що кожний із цих ударів виганяє одну з 108 пагубних звичок, які затьмарюють життя людини. Очищаючись таким чином, японці зустрічають свій загальний новий рік народження. В Японії не заведено святкувати свій, індивідуальний день народження. Сто восьмий удар новорічних дзвонів додає відразу цілий рік кожному жителю Японії, навіть новонародженим немовлятам. Кожен японець може поздоровити іншого з днем народження й у відповідь почути таке ж привітання. У це дивне свято японці одягають кімоно й роблять неймовірно складні зачіски.

60-1-prazdnuem-noviy-god-v-tokio

Японський Новий рік неможливий без моти – круглого хліба із клейкого рису. Маленькі колобки із цього тіста, фарбують у різні кольори й нанизують на гілочки. На новорічний стіл подають страви, яким притаманна особлива сила: зацукровані скибочки морської капусти означають побажання щастя, біла квасоля – здоров’я, ікра – багатодітності.

До новорічного столу готують також і традиційні страви: рисове печиво – символ достатку в родині, довгі тонкі макарони – “тошікоші соба”, що означає довголіття, блюда з гороху, щоб було здоров’я, а з риб вибирають коропа, що уособлює силу.

1567

За стародавнім японським повір”ям, якщо дитина покладе під подушку малюнок із зображенням того, про що мріє, усе збудеться.

1 січня японці традиційно всією родиною відвідують храм. На сходах, що ведуть до храму, стоїть курильниця, дим якої вважається священним і цілющим. Якщо у вас болить печінка – спрямуйте дим в область живота. Якщо розболілася голова – потримайте в ньому голову. У перший день Нового року бажання виконуються.

Японский-Дед-мороз

Серед новорічних аксесуарів величезною популярністю користуються амулети на щастя – граблі. Кожен японець вважає за необхідне їх придбати, щоб під Новий рік було чим загрібати щастя. Бамбукові граблі – кумаде – роблять розміром від 10 см до 1,5 м і прикрашають багатим розписом.

У будинках на видному місці встановлюють рисові коржики, поверх яких кладуть мандарини, що символізують щастя, здоров’я і довголіття.

Також існує традиція: перед Новим роком дарувати листівки з зображенням тварини, яка відповідає цьому року. Дарують також іграшки й сувеніри.

images

Однією з найяскравіших прикрас японського будинку перед Новим роком є кадомацу (“сосна біля входу”). Кадомацу, вітання Божеству Новорічного свята, переважно виготовляють з сосни, бамбука, сплетених рисових соломинок. Прикрашають вітками папороті й мандарина.  Їжа на столі – теж символічна: довгі тоненькі макарони – знак довголіття, рис – достатку, короп – сили, квасоля – здоров’я.

Найголовніше для японців – це розсміятися у першу секунду Нового року: тоді щастя буде супроводжувати їх весь рік.

72215_1024_768

 

2168891270_012059737c

CristmasOnStreetJapaneseCity

Новый-год-в-Японии-e1321298959137

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *