Таллін – місто із дитячої новорічної казки.

Таллін – місто із дитячої новорічної казки.

Коли ми ще за радянських часів бачили в телепрограмах і рідкісних фільмах панораму Естонії, вона здавалася недосяжною казкою. Казкову атмосферу старого Таллінна, Тарту використовували на зйомках фільмів «Тім Талер або Проданий сміх», «Три товстуни», «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», «Таємниця чорних дроздів” – словом, скрізь, де потрібен був європейський колорит: будиночки з черепичними дахами, вузькі вулички і знамениті стрілоподібні дахи з флюгерами.

images (1)

historic-centre-of-tallinn-estonia1

Що стосується новорічних свят – всі знають, що в Естонії їх можна відзначити три рази. Українці, які живуть в Естонії, зустрічають його разом з естонцями, потім за старим стилем з 13 на 14 січня і східний – у лютому. У Таллінні на площі Ратуші проходять народні гуляння, тут же і ринки з новорічною символікою, тут і будиночок Діда Мороза, і кафе з автентичної середньовічної кухнею.

43-640x428

Все місто з його старовинними площами і вуличками на Новий рік покривається снігом. В Естонії  прийнято на Новий рік наряджати ялинки, а також пускати різнокольорові вогні та феєрверки. Святкування естонці, зазвичай, проводять дуже шумно і весело.

Відмінною особливістю святкування нового року в Талліні є наявність великої кількості різноманітних страв на столі, а також традиційного новорічного напою, яким є шампанське. Наповнювати ним келихи необхідно в останні секунди року, що минає.

novyy god tallin-1

Новий рік в Естонії прийнято зустрічати у великих і гучних компаніях з наявністю на столі алкогольних напоїв та великої кількості частувань. На вулицях міст прийнято пускати різноманітні і барвисті феєрверки. Багато великих готелів та нічних клубів Талліна пропонують різні цікаві програми для проведення новорічного свята.

NE Tallinn6

Після 12 години ночі в Естонії на вулицях стоїть гуркіт від петард, а також все небо покрите різнокольоровими вогнями салютів. Тут святкують Новий рік практично до самого ранку, оскільки дане свято в Естонії є офіційним вихідним днем.

tallin-meriton-grand_clip_image004

Під час Нового року столиця Естонії – місто Таллінн стає схожий на вантажні різдвяні листівки і зовні нагадує чарівне Задзеркалля через підсвітку багатьох будинків. Дід Мороз в Естонії називається Йиулувана.

3-640x428

Відчуття Нового року та Різдва в Талліні можна відчути, починаючи з листопада місяця, в період відкриття знаменитого Різдвяного ярмарку, який розташований на Ратушній площі міста Талліна, а також в цей час вже починають ставити ялинки. Триває ярмарок до першої половини січня. На цьому ярмарку Ви зможете придбати різні традиційні вироби ремісників, у тому числі керамічні фігурки, дерев’яний посуд і незвичайної форми біжутерію. Тут також можна спробувати і придбати традиційну естонську їжу, наприклад імбирні пряники або кров’яну ковбасу.

23

У Естонії, а також в Австрії і Шотландії, щастя приносить, як всім відомо, сажотрус із знаряддями ремесла – високим циліндром і гирею на мотузку з йоржиком. Тому такими частими є різдвяні подарунки у вигляді глиняного або ганчіркового сажотруса, забрудненого сажею.

13-640x476

53-640x426

63-640x416

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *