Новорічні традиції Іспанії.

Новорічні традиції Іспанії.

Напередодні свята в Іспанії, відправляючись у будь-який будинок, слід покласти в подарункову корзину шампанське. Сам Новий рік для іспанців – свято суспільне. Адже саме в цю ніч любителі ритуальних обрядів і традицій поспішають на центральну площу до величезної ялинки поласувати виноградом. У Мадриді – на Plaza Puerta del Sol – до Сонячної Брами, у Барселоні – на Plaza Mayor – Головну площу, у Севільї – на Plaza de Espana – площа Іспанії.

951

Під час удару годинника кожен з тисячі, присутніх біля ялинки намагається з’їсти 12 виноградин. Кожна виноградинка символізує один із прийдешніх місяців, а коли встигнути з’їсти всі 12 − “гарантоване” виконання заповітного бажання. Ця забавна традиція розповсюджується і на тих, хто зустрічає Новий рік у будинку. Виноград кладеться на кожну тарілку. При цьому не можна, брати великі ягоди з безліччю кісточок: є небезпека того, що не встигнеш їх виплюнути. Але й “дамські пальчики”, які зовсім без кісточок, їсти не заведено: будуть вважати тюхтієм. Виноград їдять на голодний шлунок, а на вечерю їдять індичину або баранину.

14133c539fb5110563aba5a0682abab3

В Іспанії є такий передноворічний звичай. На площі перед міською церквою збирається величезний натовп людей, і всі починають проголошувати промови, згадуючи події минулого року. Так триває досить довго до тих пір, поки один з ораторів не згадає якогось здохлого осла. Ось цього осла і «ділять» між собою жителі, пригадуючи кожному його провину і навіть невеликі слабкості. Легковажній і вітряній жінці дістанеться хвіст, задиракам – шкура, танцюристам – ноги, базікам – мова … Можливо, звідси і пішов гуляти по світу вираз «як від мертвого осла вуха».

344717_330825(2)

У новорічну ніч городяни виходять на вулиці і площі, де відбуваються народні гуляння. А коли міський годинник проб’є північ, всі знайомі і незнайомі люди починають вітати один одного, бажати здоров’я, удачі і обмінюватися подарунками. Також в Іспанії один з новорічних звичаїв, якого дотримуються і тепер у багатьох селах країни, хоча вже у жартівливій формі – укладання фіктивних шлюбів. Під Новий рік дівчата і хлопці всього села тягнуть долю – папірці з іменами односельців обох статей. Хлопці, таким чином, отримують “наречених”, дівчата – “женихів”. Подекуди, наприклад, в окрузі Оренсе, ця процедура відбувається перед вогнищами біля церковної паперті. Шлюбні пари, які утворилися, вважаються до самого кінця свята закоханими і поводяться відповідним чином.

1262445652_n18_2158

У новорічну ніч не подають улюблений іспанцями la sopa de ajo – суп із часнику: вважається, що запах часнику може налякати Новий рік і надовго забезпечить поганий настрій. Зате солодку халву-туррон наприкінці грудня готують усюди, додаючи родзинки, горіхи, шоколад – вважається, що все це є запорукою благополуччя в новому році.

307986054

Також, на Новий рік іспанці перегороджують вулиці парканами, ставлять капкани й пастки, неначе для полювання. Уважається, що в цей час по вулицях гуляє нечиста сила і краще переловити її в старому році, щоб вона не перебралася в новий.

mini-Madrid010

 

новый-год-в-Испании-e1319711955302

 

elka

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *