Католицький Святвечір

Католицький Святвечір

24 грудня у християн західного обряду – Свята вечеря, а 25 грудня вони святкуватимуть Різдво Христове.

thumb-big-420x305-25c0

У католицьких храмах з опівночі до ранку відбувається всенічне бдіння, а потім протягом всього дня – меси. Перед початком богослужіння, за традицією, священнослужителі у білих шатах хресним ходом виносять фігуркою Немовляти Христа і кладуть її в спеціально влаштовані у дворі ясла. Священик, який очолює перше різдвяне богослужіння у соборі, вимовляє біля вертепу коротку молитву, просячи в Бога благословення, миру і любові.

1_058fc

Існує традиція в день Святого вечора не їсти до настання темряви – в спогад про Віфлеємську зірку, яка сповістила волхвів і пастухів про народження сина Божого. Католики починають святу вечерю із запалення свічок. Той, хто запалює, каже: “Світло Христа”, а всі відповідають:”Богу хай буде подяка”. Далі читають Євангеліє від Луки або Матея. І діляться облаткою, бажаючи один одному щастя та здоров’я. Ламання облатки – звичай, що є символом єднання католиків. Після вечері співають колядки і йдуть на Святу Месу.

385164029

З настанням Різдва – 24 грудня – діти й дорослі прикрашають свій будинок і встановлюють різдвяні ясла, оскільки саме в ясла з сіном, згідно з Євангелієм, Марія поклала новонародженого Ісуса. У католицьких храмах здавна встановлювали вертепи – макети сценки народження Христа, що складається з декількох фігур. Серед них обов’язково повинні були бути фігурки Немовля в яслах, Діви Марії і святого Йосифа.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *