В українців сьогодні яблучний Спас

В українців сьогодні яблучний Спас

Прийшов Спас – йде літо від нас. 19 серпня – одне з найбільших християнських свят – свято Преображення Господнього, або Спаса. Сьогодні у церквах освячують плоди нового урожаю: груші, яблука, сливи, мед, колоски жита й пшениці.

В одне з дванадцяти найбільших християнських свят – Преображення Господнє або Спаса, люди беруть кошики з фруктами, овочами, букети з колоссям жита, пшениці, квітами і йдуть до церкви.

Преображення Господнє знаменує подію, коли Ісус завів трьох апостолів – Петра, Якова та Івана на гору Фавор і перевтілився перед ними. Тоді Його обличчя засяяло, а на небі з’явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили зі Спасителем про Його близький відхід. Усіх їх освітила хмарина, з якої линув голос: “Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав. Його слухайтеся”. Преображення показало наявність в Ісусі Христі божественної та людської природи. Сьогодні, кажуть священики, свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно. А ще свято Преображення Господнє пов’язують із закінченням жнив та настанням холодів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *