Англія. Від того, хто першим переступить поріг будинку, залежить щастя в наступному році.

Англія. Від того, хто першим переступить поріг будинку, залежить щастя в наступному році.

Новий рік у середньовічній Англії починався в березні. Рішення парламенту перенести початок року на 1 січня 1752 року натрапило на жіночу опозицію. Делегація від обурених англійських леді заявила спікеру, що парламент не має права робити жінок на багато днів старшими, на що спікер нібито відповів: “Ось класичний зразок жіночої логіки!”

joulu_1938iso

В Англії про прихід Нового року сповіщає дзвін. Правда, дзвонити він починає трохи раніше півночі і робить це «пошепки» – ковдра, якою він закутаний, заважає йому продемонструвати всю свою міць. Але рівно о 12 дзвін «роздягають», і він починає гучно співати гімни Нового року. У ці хвилини закохані, щоб не розлучатися в майбутньому році, повинні поцілуватися під гілкою омели, що вважається магічним деревом. В англійських будинках до новорічного столу подають індичку з каштанами та смаженою картоплею під соусом, також тушковану брюссельську капусту з м’ясними пирогами, після чого слідують пудинг, солодощі, фрукти. Саме в Англії виникла традиція обмінюватися листівками з вітаннями.

13884975073963

В Об”єднаному Королівстві замовляють подарунки у Father Chrіstmas (буквально – Батько Різдва). Йому пишуть докладного листа із перерахуванням бажаних подарунків, який кидають у камін. Дим із труби доставить список бажань прямо за призначенням. І все-таки, димом-димом, а за подарунками доводиться власними ніжками ходити.

card_4

Англійці дарують один одному подарунки приблизно однакової вартості. У сімейному колі дуже часто церемонія розподілу подарунків проводиться за старою традицією – через жереб. А ще, в переддень Нового року в будинку повинен панувати зразковий лад: підлога виметена, одяг акуратно складений, годинник заведений, музичні інструменти налаштовані, столове срібло начищене, ліжка заправлені, борги сплачені.

SantaClaus

З настанням півночі господар широко відчиняє двері, щоб старий рік ішов, а новий заходив до оселі. Потім двері й вікна зачиняються й виконується пісня “Чи забути колишнє кохання”. З цієї миті чекають першого гостя. Від того, хто першим переступить поріг будинку, залежить щастя в наступному році. Вважається, що жінки приносять нещастя, так само як і блондини з брюнетами; щасливим кольором волосся вважається рудий.

_gb_tours_ny00

У Нортумберленді й на острові Мен не люблять тих, хто страждає на плоскостопість; шотландці дуже не люблять зовнішні вади – небажаним гостем є кульгавий, той, чиї брови сходяться, у кого недобре око. Якщо з “першим гостем” не пощастило, потрібно терміново вжити запобіжних заходів: кинути дрібку солі у вогонь, заговорити з гостем першим, повісити над дверима хрест із гілочок, скріплених червоною ниткою.

2510282

Але існує правило й для гостя – йому потрібно принести із собою для господарів корж, віскі й маленький шматочок вугілля. Вугілля треба кинути в сімейний камін і побажати, щоб вогонь у будинку палав вічно. Правда, не завжди можна достукатися у двері будинку, який вам сподобався.

78

New Years Eve Is Celebrated In London With A Huge Firework Display

1413958810_C-kav-novor-chn-tradic-r-_5

novij-god-v-londone-1_2

GREATBRITAIN-236x300

Novyj-god-v-Anglii

new-year-in-england

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *