Як хмарочоси міняли Нью-Йорк: панорама чотирьох епох міста.

Як хмарочоси міняли Нью-Йорк: панорама чотирьох епох міста.

У Мережі з’явилися захоплюючі фотографії панорами Нью-Йорка, на яких можна поспостерігати, як змінювалося найбільше місто США з плином часу.

Перше, чорно-біле зображення 1876 року, опубліковане urbanpeek.com, показує галасливe портове місто. Його берег заполонений вантажними та пасажирськими суднами, на яких у середині позаминулого століття у Велике Яблуко натовпами прибували іммігранти з усіх кінців світу.

Будівництво Бруклінського моста – на той момент найбільшого висячого моста в світі – тільки почалося, а про майбутній хмарочосний бум слабо віщують тільки перші самотні висотки в юному Манхеттені. Найвища будівля в цей час – церква зі шпилем в районі Трайбека.

До 1932 року, яким датується наступнe фото, Бруклінський міст вже завершено, зправа з’явився і майже готовий не менш ефектний Манхеттенський міст. Також роком раніше на П’ятій авеню було добудовано найвищу будівлю в світі – Empire State Building (443,2 м).

Незважаючи на Велику Депресію, яка розорила багато американських міста в 1930-ті, Нью-Йорк швидко отямився. На наступному фото 1988 p. з промислового центру місто перетворилося на фінансову столицю США або навіть світу. Верфі, колись забиті докерами і траулерами, майже повністю зникли, зате з’явилися просторі авеню з численними кафе і ресторанами. Хмарочосів вже не злічити: вони так щільно збудовані навіть уздовж берегової лінії, що нагадують фортецю, підмічає The Daily Mail. Ну а затьмарюють усі хмарочоси, звичайно, вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру.

На футуристичнній панорамі 2013 року на їх місці височить Вежа Свободи, яку зводять в пам’ять про жертви терактів 11 вересня. Вона налічуватиме 104 поверхи і стане найвищою будівлею в західній півкулі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *