18 червня – Троїцька Вселенська Батьківська субота.

18 червня – Троїцька Вселенська Батьківська субота.

В суботу, напередодні  Дня Святої Трійці настає Троїцька Батьківська Субота – день, коли кожен православний християнин поминає померлих родичів і близьких людей.

На думку багатьох православних священиків, перші, про кого ми повинні згадати в цей день – це покійні батьки – адже саме вони дали нам життя і виховали. Тому перша молитва, на думку священиків, повинна бути саме про покійних батьків.

Троїцька батьківська субота в 2016 році припадає на 18 червня. Троїцька субота відзначається за день до святкування Трійці (П’ятидесятниці) і вважається в православній церкві Вселенською батьківською суботою.

Люди на Троїцьку суботу відвідують кладовища, влаштовують  трапези, моляться за померлих. Дуже важливо цього дня налаштуватися на серйозний лад і відкласти всю роботу, яка відволікає від молитви і роздумів.

Згідно думки багатьох православних священиків, Троїцька Субота – це, насамперед, символ того, що старозавітна церква пішла в небуття, а на зміну їй прийшла новозавітна. Тому прийнято також згадувати і всіх спочилих християн.

Традиції на Троїцьку суботу

У всіх храмах на Троїцьку суботу правлять заупокійні літургії та панахиди. На літургії можна замовити поминання покійних. Після церковної служби віруючі йдуть на кладовища, де здійснюють ритуальні трапези, поминають померлих родичів і прикрашають їх могили зеленню.

В день Вселенської Троїцької батьківської суботи відбувається поминання покійних. Православна церква проводить загальні заупокійні богослужіння, молячись за всіх раніше спочилих християн, незалежно від спорідненості.

Як правильно провести цей день? У храмі, молитовно згадуючи померлих, які дорогі нашому серцю. А ще вшанувати їх пам’ять добрими справами, намагатися змінити себе на краще.

Однією з найдавніших традицій цього дня – допомагати бідним і нужденним. Крім того, в цю суботу намагалися згадати тих, кого могли образити і просили пробачення, а також прощали своїх кривдників.

Оскільки народні свята завжди були тісно пов’язані з язичницькими, то й деякі традиції не пов’язані з православними звичаями. Наприклад, раніше було прийнято прикрашати зеленими рослинами і гілками берези могили покійних родичів. Швидше за все, ця традиція прийшла від народного свята Духів день.

Молитва про покійних в Троїцьку Суботу

“Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм вся провини вільна і невільна, і даруй їм Царство Небесне”.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *