«Чорна п’ятниця» відкриває різдвяний сезон розпродажів!

«Чорна п’ятниця» відкриває різдвяний сезон розпродажів!

Термін “Чорна п’ятниця” вперше з’явився у Філадельфії і означав сильні пробки на дорогах в п’ятницю після Дня Подяки.

«Чорна п’ятниця» (black friday) – так традиційно називається в США наступний день після Дня Подяки. Саме в Чорну п’ятницю всі магазини, супермаркети, торговельні центри починають колосальні розпродажі: знижки бувають до 80% від початкової вартості товару.

Звичай починати передріздвяні розпродажі саме в цей день встановився ще в XIX столітті, а сам термін «чорна п’ятниця» з’явився в 60-х роках минулого століття. Існує кілька версій походження такої назви.

За однією з цих версій, п’ятниця названа «чорною» через величезні прибутки, які отримували торговці цього дня: збитки в бухгалтерських книгах записувалися червоними чорнилом, доходи ж – саме чорними.

За другою версією, «чорна п’ятниця» названа так через величезні затори на дорогах: мільйони американців після Дня Подяки поспішають на розпродажі, повертаються додому з інших міст і т.д.

«Чорна п’ятниця» не є офіційним святом, але багато працівників в цей день беруть відгул, за винятком співробітників роздрібної торгівлі, так як в цей день потік покупців істотно зростає.

У цей день всі магазини відкриваються в 5-6 годин ранку, а дехто починає роботу вже з півночі. Найбільші знижки дістануться лише першим десяткам або сотням щасливчиків, тому черги біля магазинів шикуються заздалегідь. Найбільш «екстремальні» покупці займають чергу мало не за добу до початку розпродажу.

Купівельний азарт може зіграти з людиною злий жарт – саме на таких розпродажах часто купуються непотрібні речі, нехай і не дуже дорого.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *