Серіал “Дівчата зі Львова” б’є рекорди популярності у Польщі

Серіал  “Дівчата зі Львова” б’є рекорди популярності у Польщі

Серіал про заробітчанок з Галичини б’є рекорди популярності у Польщі. “Дівчата зі Львова” – серіал про життя українських заробітчанок у Варшаві вийшов в лідери польського телеринку. Телесеріал вийшов на екрани у вересні 2015 на каналі TVP1. Автори стрічки називають її трагічною комедією, яка “без прикрас та спотворень показує дійсність польського та українського суспільств”.

635780136674385153_650x410

У жовтні телесеріал мав глядацьку аудиторію у майже чотири мільйони глядачів, що становить приблизно десяту частину від усього населення Польщі. Українці ж серіал сприйняли по-різному.

Четверо українок – Світлана, Уляна, Поліна і Оля в рідному Львові опинились у матеріальній скруті. Одного дня вирішили усе змінити. До Варшави молоді жінки вирушають у пошуках нової роботи, кращого життя і перспектив для себе й близьких, яких залишили в Україні. Дівчата винаймають спільну кімнату в зруйнованій будівлі і шукають роботу.

5537640a58cd5_bilde

Ситуація типова для Західної України і стосується чи не кожної тернопільської родини зокрема. Приниження, страх і невизначеність – те, з чого починають роль заробітчан зазвичай усі наші співвітчизники, проте серіал автори називають комедійною драмою.

452e9f5998f007c1320f06f48caf47a5

Щонеділі 3,5 млн. поляків збираються біля телевізорів, щоб стежити за пригодами емігранток. Українок грали польські акторки. Спеціально для ролей вони брали уроки української мови у вчителів.

245086_1

Кіноексперти не розуміють такої популярності, адже серіал є доволі стереотипним. Відповідь проста – багато поляків або мають в себе в дома українку як «пані до спшонтаня» чи «опєкі», або знають когось, у кого працюють українки.

0,,18792530_303,00

Натомість українки по-різному ставляться до серіалу. Хтось бачить у стрічці образливі нотки й насмішки над жінками, які приїжджають працювати до Польщі, а хтось у захваті від того, наскільки правдиво сценаристи й режисери змогли передати реалії життя заробітчан. Попри приниження у фільмі показують що нерідко українські заробітчанки ерудованіші, проникливіші і чесніші від своїх роботодавців. Із цитат “Польському радіо” наших заробітчанок у Польщі “У цьому фільмі кожний себе впізнає, це настільки правдиво, що я навіть не знаю хто так по-справжньому міг це відтворити.” “Фільм трохи образливий і трохи правдивий. Тішусь, що такий фільм створено, бо це про нас. І там показується правда, просто нам соромно це дивитися, бо так воно є.” “Мої враження дуже негативні. Це просто насмішка над бідними українськими жінками, які приїжджають до Польщі і працюють.” “Якщо ми вже дивимося цей фільм, то хотілося б, аби в ньому грали справді українки.” Частина польських ЗМІ прихильно оцінює «Дівчат зі Львова», інша частина критикує авторів за розповсюдження стереотипів і польсько-українську мовну суміш героїнь.

orig_55c3225ad03e1

Режисер серіалу Войцех Адамчик переконує “ Серіал буде не лише історією про чотирьох українок в Польщі, а й про поляків, як вони поводяться в ролі роботодавців та сусідів. “Дівчата зі Львова” – це комедія про ставлення поляків до приїжджих. Варто не забувати, що ситуації, показані в серіалі, так само можна інтерпретувати на життя емігрантів з Польщі в Великій Британії, де їх теж чимало.” Тринадцять серій “Дівчат зі Львова” уже побачили польські глядачі. Режисер обіцяє продовження. Серіал польською мовою можна переглянути в Інтернеті. Про його вихід на українські екрани поки що не йдеться.

 

One comment

  • Це просто жах!!! Так принизливо висвітлювати життя держави-сусідки! А свого під носом не бачити, поляки у серіалі таким панством себе виставляють яким і близько не являються…їхні хлопці і дівчата, чоловіки та жінки, коли приїжджають в Україну до Львова, то так напиваються до свинячого писку! Ведуть себе не як пани, а як бидло останнє, і як позорище! Фу, гидко дивитись, як вони ставлять себе вище за когось, а насправді ледарі і пияниці!!!!

    Reply

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *