Свято Батька відзначається сьогодні у багатьох країнах сучасного світу.

Свято Батька відзначається сьогодні у багатьох країнах сучасного світу.

День батька — щорічне свято на честь татів, яке відзначається в більшості країн світу.

Дата святкування закріпилася в третю неділю червня. Свято взяло свій початок у 1909 році, вперше його відзначили в місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка Сонора Смарт.

Вперше про таке свято заговорили в Сполучених Штатах Америки. У 1909 році під час церковної служби з приводу Дня матері одна жінка — Сонора Смарт — подумала про те, що після передчасної смерті її матері п’ятьох дітей, які були в сім’ї, виховував сам батько.

Сонора дуже хотіла висловити своєму батькові подяку за те, що він зробив для неї. Вона цінувала всі його жертви заради дітей і вважала свого батька Вільяма Джексона Смарта зразком справжнього чоловіка. Саме тому вона звернулася до місцевої влади, запропонувавши заснувати нове свято — День батька. Її підтримала громадськість, і 5 червня, у день народження батька Сонори, було вирішено відзначити це свято вперше. Проте організація заходу затягнулася, тому перше святкування відбулося 19 червня. Поступово його почали відзначати в інших штатах і країнах.

До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.

За традиціями Нового світу, символом Дня батька є квіти троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі – якщо він покинув наш світ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *