ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЩАСЛИВОГО ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЩАСЛИВОГО ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ

Б. ФРАНКЛІН
Де шлюб беруть без кохання,
там незабаром виникне кохання без шлюбу.

1. При будь-якій формі сімейного співжиття треба навчитися пристосовуватись одне до одного.

Якщо люди живуть разом, то найголовнішим принципом тут є вміння пристосуватись одне до одного. У своїй поведінці, своїх вчинках ніколи не можна нехтувати інших. Слід поважати їх звички, працю, їх прагнення і бажання.

СЕНЕКА
Зіштовхуються тільки ті, що йдуть одним шляхом.

2. Спілкуючись, треба не лише брати, а й давати.

Часто молоді люди звикли одержувати від батьків усе і нічого не давати взамін. І взагалі вони чекають, що все їм упаде з неба без будь-яких зусиль і без віддачі з їхнього боку.

Ф. де ЛАРОШФУКО
Якби ми не мали своїх вад,
нам не було б так приємно вказувати на вади інших.

3. Усмішка і ввічливість.

Мабуть, зайве підкреслювати важливість доброго настрою, гумору і ввічливості в сімейному житті. Та, на жаль, багато з тих, кого знайомі люблять за веселу вдачу, гарний настрій і чемність, дома поводяться зовсім інакше. Вони начебто лишають все це на роботі: приходять додому не в настрої, похнюплені, слова ні до кого не скажуть.
Чи ви часом не належите до таких людей? Зважте, що мир і лад у сім’ї для всього вашого життя мають набагато більше значення, ніж взаємини з іншими людьми. Для душевного спокою вирішальну роль відіграє добре забезпечений сімейний тил.

В. ШЕКСПІР
Сумним години здаються довгими.

4. Інтерес до справ інших членів родини.

Байдужість до проблем та інтересів членів сім’ї може мати негативні наслідки. Чи не припускаєтеся ви, наприклад, помилки, не слухаючи, про що вам розповідає ваш партнер. Чи замислювалися ви коли-небудь, що брак інтересу до справ вашого партнера, який хоче про щось розповісти або ж попросити поради, означає, що після кількох марних спроб порозумітися з вами він чи вона вже ніколи до вас не звернуться, а це може послужити причиною тривалого відчуження.

М.Г. ЧЕРНИШЕВСЬКИЙ
Любов до сім’ї з усіх благородних людських почуттів
є найчастішим і найміцнішим, і воно великою мірою
благотворно впливає на життя кожного з нас.

5. Чи маєте ви спільні цілі й інтереси? Чи займаєтеся разом якоюсь діяльністю?

Кохання – не єдина ланка, що зв’язує подружжя. Воно не може тривати вічно у повній своїй силі. Гадаєте, ваше сьогоднішнє кохання буде тривалим? Так, але тільки в тому разі, коли до нього приєднаються інші елементи, які його зміцнять і поглиблять. Такими елементами є спільні цілі і завдання, спільні інтереси, спільна діяльність, спільні радощі і турботи, спільно подолані знегоди і кризи, які приносить нам життя. Якщо ви спільно переживаєте радощі й турботи життя, завжди підтримуючи одне одного, то своє кохання ви можете зберегти надовго.

Г. РОУЛЕНД
Чоловік – це людина, яка допомагає жінці в труднощах,
яких би вона не знала, коли б не вийшла за нього заміж.

6. Чи розумієте ви своїх близьких?

Вище ми вже говорили про важливість здорового мікроклімату в сім’ї. Якщо в ній існує такий мікроклімат, якщо кожен її член знаходить у сім’ї розуміння і визнання, набагато легше долаються життєві знегоди й труднощі. Сім’я – це не ідилія, а творчий процес, в якому треба виконувати певні обов’язки, постійно турбуючись про інших. Все це вимагає скоріше розуму, ніж почуттів, і про це ніколи не треба забувати. Принципи, на яких побудоване подружнє життя, повинні бути настільки міцними, щоб витримати будь-яку життєву негоду.

МАДАМ де СТАЛЬ
Я рада, що не чоловік, інакше б мусила одружитися.

7. Чоловіки, постійно піклуйтеся про свою дружину і сім’ю!

Чи не належите ви, читачі-чоловіки, до тих людей, які настільки зайняті роботою, що не знаходять часу для своєї родини? Можливо, крім своєї роботи ви маєте ще стільки власних інтересів, що на дружину й дітей часу не залишається? Задумайтесь над цим, бо одного дня може трапитися, що ваші найближчі стануть вам зовсім чужими.
Цю проблему можна вирішити таким чином. Оберіть собі такі захоплення й інтереси, які може розділити вся сім’я.

СААДІ
Ніжними словами і добротою можна на волосинці вести слона.

8. Усе прекрасне ми переживаємо інтенсивніше в товаристві близьких нам людей.

Уявіть собі, що ви йдете чудовою місцевістю, слухаєте гарну музику, подорожуєте по чужій країні – але самі. Ви розумієте, що ваші враження далеко не такі сильні, як у тому разі, коли б ви переживали все це разом з близькою вам особою? Можливо, ви навіть відчуєте сум замість радості: вас охопить душевний біль, що таку красу ви сприймаєте один.

Ф. де ЛАРОШФУКО
Жінки здебільшого тому такі байдужі до дружби,
що вона здається їм прісною порівняно з коханням.

9. Людина шукає підтримки.

Людина завжди шукає підтримки, яку найшвидше їй може подати сім’я –  жінка (чоловік). Наприклад, ви виконуєте якусь роботу і вірите, що вона корисна й важлива. Ваші співробітники чи просто знайомі не звертають на неї ніякої уваги і зовсім не поділяють вашого ентузіазму. Якби не ваші близькі, які вас підтримують і вірять у вас, ви могли б втратити впевненість у собі.
Звичайно, і ви повинні визнавати інтереси і працю своєї жінки (чоловіка), своїх дітей чи батьків і оцінювати їх таким же чином.
Чи не порушуєте ви цього принципу, чи не відмахуєтеся від справ, які члени вашої сім’ї вважають важливими?

Ж. ЖУБЕР
Для подружжя вибирай жінку, яку б ти вибрав собі як друга,
коли б вона була чоловіком.

10. Чи можуть ваші близькі сподіватися за будь-яких умов на вашу допомогу?

Ваш життєвий партнер  потрапив у скрутне становище. Чи може він звернутися до вас і бути певним, що ви йому (їй) допоможете або, принаймні, щось порадите? Чи у вас не буде для них часу і ви полишите їх самих розв’язувати складну ситуацію?

Чеське прислів’я
Дружину слід вибирати швидше вухами, ніж очима.

11. Чи радитеся ви з партнером?

Чи радитеся ви з партнером про те, як виховувати дітей, куди піти, наприклад, у неділю, яку обрати програму, чи завжди намагаєтесь наполягати на своєму?

Л. ВОВЕНАРГ
Шлюб з хорошою жінкою – як гавань у бурю;
шлюб з поганою жінкою – як буря в гавані.

12. Як ви розв’язуєте домашні конфлікти?

У стосунках між людьми, що живуть разом, не обходиться без конфліктів, їх здебільшого породжують речі другорядні. Не можна допускати, щоб через дрібниці ми виходили з себе, сварилися, порушували спокій сім’ї.

Проте, як правило, часті дріб’язкові сварки мають далеко глибші причини. Тому подружжя повинно завжди спокійно розібратися в них.
Серйозні справи слід вирішувати не сваркою, а розважливою, розумною бесідою. Оскільки слова не завжди точно виражають думки, варто дотримуватись перевіреного правила: коли закінчує говорити один, другий повторює його основні думки так, як він їх зрозумів.

Таким чином обоє уникнуть сварок, до яких можуть привести поспішні й не досить чіткі формулювання .

Причиною незгод часто бувають і родичі, що живуть разом з молодим подружжям. Ні молоді, ні старі ніколи не повинні заводити суперечок і сварок, адже це з часом може створити в домі гнітючу атмосферу. Батькам не слід втручатися у справи молодого подружжя, бо іноді це призводить до розпаду молодої сім’ї. Син чи донька ніколи не повинні стояти на бік своїх батьків, оскільки партнер таким чином потрапляє в ситуацію, коли проти нього виступають троє, що, як правило, не закінчується по-доброму. Нерідко причиною незгод бувають гроші, розподіл домашньої роботи. Ці питання також слід вирішувати шляхом спокійної, розсудливої розмови.

Ф. де ЛАРОШФУКО
Людські сварки не тривали б так довго,
якби вся вина була лише на одному боці.

13. Ви оптиміст чи песиміст?

Як ви дивитесь на світ – весело чи похмуро? Це дуже важливо для подружнього життя. Коли і чоловік, і жінка сприймають життя оптимістично, легше долаються труднощі, життя здається щасливим. Якщо ж навіть один з них бачить усе в чорному світлі, він затягує й другого у прірву свого песимізму. Однак оптимізм зовсім не означає безвідповідальності й поверховості.

Якщо вам доведеться вибирати собі партнера з двох чоловік, один з яких має хороші якості, але разом з тим є великим песимістом, а другий вам здається не таким уже й хорошим, проте з оптимістичним поглядом на світ, вибирайте останнього. З ним ваше життя буде значно легшим.

Словацьке прислів’я
Сто чоловіків можуть створити табір,
але тільки одна жінка може створити дім.

14. Чи вмієте ви критикувати не ображаючи?

Вказати на помилку погано, але вказати на помилку і образити іншого – ще гірше. Що ж робити? Пропонуємо простий спосіб.

Припустімо, ваша дружина пошила собі синю сукню, яка не подобається ні вам, ні іншим, а саме головне – вона не личить їй. Що робити? Певна річ, коли вона надіне її вперше, треба мовчати, їй було б дуже образливо почути критику саме в той момент, коли вона радіє обнові. Почекайте, поки вона одягне те, що їй личить. Цей одяг щиро і велемовно похваліть. А потім ніби мимохідь додайте: “Частіше вдягай цю сукню, значно частіше, ніж ту синю – синя тобі не так личить, і до того ж вона тебе старить (повнить)”.
Отже, якщо вам необхідно покритикувати за щось близьку людину, особливо коли це жінка, похваліть її за що-небудь і тільки потім зробіть зауваження відносно того, що вам не подобається.

М.ЕБНЕР фон ЕШЕНБАХ
Де була б сила жінок, коли б чоловіки не були марнославні?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *