Найбільший в світі фестиваль пива – Октоберфест – розпочався!

Найбільший в світі фестиваль пива – Октоберфест – розпочався!

Октоберфест (Oktoberfest) – найбільший в світі фестиваль пива. Він проходить в столиці Баварії – Мюнхені, починається у другій половині вересня і триває 16 днів.

05d8380c25a00266af03bff9296e5f89

Все почалося з одруження Баварського спадкоємця престолу, кронпринца Людвіга I і принцеси Терези Саксонської.  12 жовтня 1810 року, в день, коли відбулося їх весілля, на святкові гуляння були запрошені всі жителі міста. Їх зібрали на великому лузі  за межами міста. Тепер, на честь принцеси, його називають Луг Терези (Theresienwiese). Для мюнхенців того дня були влаштовані гуляння з безкоштовним пивом і кінними перегонами. Все пройшло настільки жваво і весело, що Людвіг віддав розпорядження святкувати Октоберфест щорічно.

oktoberfest_2017_11

З кожним роком традиції минулих років зберігалися, а до них додавалися нові. Так, в 1811 році до скачок додалося свято фермерів з показом найкрасивіших коней і биків. У 1818 були встановлені каруселі та гойдалки. Тоді ж поставили перші пивні намети. У 1881 році відкрилася перша і найбільша в світі жаровня курчат.

5da9464e321fadf199619626bb264160

З 1810року традиція щорічного проведення фестивалю переривалася тільки під час світових воєн. Після Другої світової війни фестиваль пива відкрився в 1950 році, за розпорядженням тодішнього мера Мюнхена Томаса Віммера. З тих пір він проходить щорічно.

У 2013 році Мюнхен відзначив «свято Жовтня» 180-й раз.

oktoberfest-2010-opening-day-pxaofygbulil

За традицією, в день відкриття, рівно о 12 годині, мер міста відкорковує бочку з пивом. Це символічна дія дає старт «пивному марафону». Потім центральними вулицями міста починає рух святкова процесія. На чолі її – «Munchner Kindi» – символ міста – молоденька дівчина з великим дзвоником в руці верхи на прикрашеному коні. Вона одягнена в чернечий одяг жовто-чорного кольору. Поруч з нею рухаються карети мера Мюнхена і адміністрації Баварії. За ними слідує низка прикрашених карет і возів з пивом з усіх районів Німеччини, перш за все з Баварії. Крім них в процесії беруть участь колона стрільців, артисти і виконавці фольклору, духові оркестри, загони в історичних уніформах, а також представники всіх земель Німеччини. В руках учасників процесії – музичні інструменти різних районів країни, що використовуються з давніх часів і до цього дня. На ходу розігруються традиційні жанрові сценки, люди несуть прикрашені гілки і гірлянди. Ця традиційна костюмована процесія отримала почесне звання найкрасивішої, історично важливої і найкраще організованої в світі. Хода завжди проходить за одним і тим же маршрутом, довжина якого становить 6 кілометрів. Він починається в Siegestor і проходить через чудові вулиці внутрішнього міста до основного місця святкування – Лугу Терези.

oktoberfest1

Інша традиція Октоберфесту – відкриття гігантських пивних наметів. Щороку їх рівно 14. Перші такі «намети» з’явилися в 1896 році. У найбільшому з них, що належить мюнхенській пивній «Hofbrauhaus», поміщається 11000 чоловік. Причому мова йде тільки про сидячі місця: німці вважають за краще пити пиво тільки сидячи. Практично у всіх наметах люди розташовуються всі разом, за довгими столами. У кожного намету своя місткість і своя особливість. Наприклад, в пивоварні августинців (Augustiner-Festhalle), розрахованій на 10000 чоловік, подають пиво з дерев’яних бочок, зварене ченцями. У Schottenhamel (6000 місць) найчастіше ходять неприборкані і дикі студенти. Поруч із найстаршою пивною міста – пивною стрільців-арбалетників (Armbrustschutzenzelt) – тир з 14 стендами для стрільби з арбалета. А в Winzerer Fahndl можна прийти і з дітьми – там тихо, спокійно, по-сімейному.

mnd_

Пиво можна купити не тільки в наметах: під час пивного фестивалю в свято занурюється все місто, відкриваються численні пивні точки на свіжому повітрі – біргартен (пивні сади). Пиво розносять офіціантки, одягнені в старовинні німецькі костюми. Вражає витривалість цих жінок – піднімають по 3-4 кухлі пива. Але ж пиво на Октоберфесті п’ють літровими кухлями, званими «мас». Вперше «мас» з’явилася аж в 1892 році. Цікаво, що за час свята відвідувачі забирають з собою на згадку про фестиваль більше 70 000 таких кухлів!

lead_960

Незважаючи на те, що пиво – напій суто для дорослих, про дітей в дні свята теж не забувають. Для майбутніх потенційних учасників фестивалів спеціально будуються каруселі, продається морозиво та інші солодощі. Діти катаються на дитячій залізниці, їздять у візках, запряжених кіньми, для них влаштовуються спеціальні вистави. На кожному розі продають ріжки, які світяться, сердечка, шапки з миготливими лампочками. Однак, купують їх не тільки діти, а й дорослі. Причому іноді з практичних міркувань. За миготливим в темряві сердечками і зірочками спеціальна служба пізнає тих, хто, злегка перебравши пива, заснув на свіжому повітрі. На візках їх відвезуть в спеціальне місце, де бідолахи зможуть виспатися, і звідки їх заберуть друзі та родичі.

oktoberfest-muenchen-1-750x448

Всі 16 днів розпивання пива супроводжуються насиченою шоу-програмою. Костюмовані паради, ходи стрільців, скачки, концерти змінюють один одного. Поблизу пивних часто можна побачити танцюристів у традиційних баварських костюмах з шкіряними штанами, що відбивають чечітку «шуплаттль» важкими альпійськими черевиками. Також вас чекають зі своїми екскурсіями пивоварні міста і музеї пива. Про розмах свята найкраще свідчать цифри статистики. За час фестивалю випивається близько 7 мільйонів літрів пива (з кожним роком цей обсяг збільшується), з’їдається близько 1,5 мільйона смажених курчат і сосисок, 84 бики. Пиво, що надається шістьма пивоварнями Мюнхена, продається в 650 пивних місцях. Додатково відкривається 363 магазини з сувенірами. Відвідувачів розважають 200 атракціонів і концертних майданчиків. Під час фестивалю Мюнхен відвідують понад 7 мільйонів туристів з усіх континентів землі. Саме свято висвітлюється в прямому ефірі телеканалами різних країн світу. За все це пивний фестиваль «Октоберфест» був занесений в Книгу рекордів Гінесса як найбільше в світі свято.

13

100_5442

1454515543_octoberfest12

bd1926ffffb4aabbe2f7d7c9e65aa8a00

d19c94b1e7ae990e0e31ab9864280a50

images

lead_960

oktober

Bierfässer

Bierfässer

oktoberfest-procession-paulaner

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *