З Днем народження, Америко!

З Днем народження, Америко!

День незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Більшість американців називають це свято просто за його датою – «Четверте липня».

Свято нагадує про те, що 4 липня 1776 було підписано Декларацію незалежності. У той час жителі 13 британських колоній, які розташовувалися уздовж східного узбережжя сьогоднішньої території Сполучених Штатів, вели війну з англійським королем і парламентом, оскільки вважали, що ті поводяться з ними несправедливо. Війна почалась у 1775 році.

В ході військових дій колоністи зрозуміли, що б’ються не просто за краще поводження, а за свободу від англійського панування. Це було чітко сформульовано в Декларації незалежності, яку підписали керівники колоній. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки.

День незалежності є основним державним святом США, що відзначається на честь прийняття Декларації незалежності (Declaration of Independence). 4 липня 1776 року представники 13-ти штатів в будівлі міських зборів Філадельфії підписали документ, що проголосив Сполучені Штати самостійною і незалежною від Британського королівства державою.

Це був перший в історії документ, що проголосив принцип народного суверенітету як основи державного устрою, заперечивши теорію божественного походження влади, яка панувала в той час. Декларація незалежності стверджувала за народом право на повстання і повалення деспотичного уряду, проголошувала основні ідеї демократії – рівність людей, їхні “невід’ємні права, серед яких право на життя, свободу і на прагнення до щастя”.

Декларація стала не тільки “свідоцтвом про народження” нової держави, а й пам’ятником американської літератури: Джефферсону вдалося виразити її принципи та ідеї образною мовою, в короткій і доступній формі.

Імена всіх 56 осіб, що підписали Декларацію, увійшли в історію США, їм присвячена велика література і меморіал у Вашингтоні.

З 56 осіб, які поставили свої підписи під Декларацією, п’ятеро були захоплені англійцями і розстріляні як зрадники. Дев’ятеро людей померли від ран, отриманих під час війни за незалежність. Багато хто втратив дружин, дітей і майно. За іронією долі двоє авторів цього документа, що згодом стали президентами США, – Томас Джефферсон і Джон Адамс – померли в один день 4 липня 1826, рівно через 50 років після підписання Декларації.

У 1870 році Конгрес США оголосив 4 липня державним святом.

Оригінал Декларації незалежності вважається в США державним надбанням і зберігається в Національному архіві у Вашингтоні в заповненому інертним газом контейнері з куленепробивного скла. У денний час Декларація виставляється на загальний огляд в залі архіву, вночі контейнер опускається в захищене підвальне приміщення.

За сформованою традицією в День Незалежності США перед відвідувачами архіву і туристами виступають одягнені в камзоли і капелюхи XVIII століття актори, які голосно читають текст Декларації.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *