Дружини послів у азербайджанських сукнях зустрічають Новруз

Дружини послів у азербайджанських сукнях зустрічають Новруз

У резиденції посольства Аргентини в Азербайджані відбулась цікава подія, присвячена святу Новпуз. Організатори дійства – Асоціація туризму Азербайджану та Центр азербайджанського національного одягу.

trend_moda_230216_12
У часники події – дружини керівників двадцяти дипломатичних місій, які одягнувши азербайджанське національне вбрання, вивчали традиції підготовки до свята Новруз.

trend_moda_230216_03

trend_moda_230216_11

21 березня азербайджанці відзначатимуть одне з найулюбленіших свят – Новруз байрами. За давнім Сонячним календарем цей день означає початок весни і нового року.

trend_moda_230216_04

Насправді підготовка до свята розпочинається за місяць до святкової дати. Передсвятковими вважають вівторки («чершенбе») Новрузу передують чотири вівторка, кожен з яких присвячений пробудженню однієї із стихій. «Вівторок на воді», «вівторок на вогні», «вівторок на землі», «вівторок на вітрі». Пробудження цих п’яти елементів природи передує приходу п’ятого елементу – нового світлого дня Новруз, початок відродження і повного пробудження землі.

trend_moda_230216_08

trend_moda_230216_13

Святковий стіл у цей день – особливий, з солодощами та з пловом. Окрім страв на стіл ставлять дзеркало, свічку та розмальоване яйце. Ці предмети мають символічне значення. Свічка – світло та вогонь, який оберігає людину від злих духів, дзеркало – знак ясності та встановлення часу приходу Нового року – Новруз байрами.

trend_moda_230216_07

Джерело: www.trend.az

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *