Ефект негативних емоцій на ваше здоров’я

Ефект негативних емоцій на ваше здоров’я

Люди проходять через безліч різноманітних емоцій, від щастя до туги, від надмірної радості аж до депресії. Кожна з цих емоцій створює певне відчуття в організмі. В результаті наш організм виробляє різні хімічні речовини, залежно від пережитих емоцій. Кожна хімічна комбінація у свою чергу створює відповідне середовище в організмі.
Наприклад, якщо ваш мозок виділяє серотонін, дофамін або окситоцин, то ви почуватимете себе добре і щасливо. І навпаки, якщо ваш організм виробляє кортизол, у випадку стресу, у вас буде абсолютно інше почуття, пов’язане з переходом організму в режим виживання.
А що коли думки негативні увесь час? А як це увесь час мислити позитивно? А що відбувається коли ми емоційно нейтральні, мислимо ні позитивно, ні негативно? Давайте поглянемо як усе це впливає на наше тіло і життя.
Позитив і Негатив
Чи є двоїстість у нашому світі? Звичайно, можна сказати що є, але в основному ми витрачаємо багато часу визначаючи і оцінюючи те, що слід вважати позитивним і те, що слід вважати негативним. Мозок є дуже потужним інструментом і залежно від нашого визначення яким чином щось повинно статися, цей результат починає втілюватися в реальність у нашому світі.
Ви коли-небудь помічали, наприклад, що когось під час водіння “підрізали”, і той хто за кермом починає лаятися, злитися, відчувати негатив, настрій стає жахливим? В той же час як хтось ще може “підрізати” іншого водія, який у свою чергу трішки зменшує швидкість і їде спокійно далі, неначе нічого не сталося. Одна і та ж ситуація, але кожен бачить її по-своєму, хтось бачить як негативну, а хтось ні.
Сприйняття
Можливо, замислившись над цим ви зрозуміли, що насправді не існує ні позитивних, ні негативних ситуацій, саме ми визначаємо їх такими. Тому наше сприйняття речей або ситуацій має повний контроль над тим, як ми почуватимемо себе, коли це відбувається.
Саме тому дуже важливо, розуміти як певні емоції можуть вплинути на наше здоров’я.
“Якщо людина хоче стати здоровою, то спочатку треба запитати її, чи готова вона позбавитися від причин хвороби. Тільки після цього їй можна буде допомогти”. – Гіппократ
Зв’язок розуму і тіла
Зв’язок розуму і тіла є дуже потужним, хоча його не видно візуально, наслідки, які ваше мислення може мати на ваше тіло є дуже істотними.
Ми можемо мати в цілому позитивний психологічний настрій, успішно мати справу безпосередньо з нашими внутрішніми проблемами і, у свою чергу вести здоровий спосіб життя, або ми можемо бути в негативі, мислити деструктивно, нічого не робити з внутрішніми проблемами, можливо, навіть приховувати їх, і створювати нездоровий, самознищуючий спосіб життя. Чому так відбувається?
Наші емоції і переживання по суті енергія, і вони можуть бути збережені в клітинній пам’яті наших тіл. Ви коли-небудь стикалися з чимось у вашому житті, що залишало емоційний слід і призводило до болю в певній області вашого тіла? Неначе ви все ще можете відчувати те, що сталося з вами? Цілком імовірно, що це відбувається тому, що в певній ділянці вашого тіла як і раніше є енергія з цього досвіду.
Якщо ви відчуваєте біль, у вас є травми, то це часто пов’язано саме з тим, що ви емоційно відчуваєте всередині себе. Колись у мене були постійні болі в спині, колінах, шиї або плечах. І це не було чимось чисто фізіологічним, все пройшло коли я розібралася з емоціями, які стояли за цим.
Я витрачала дуже багато часу і грошей на лікування, але все було марним. Все змінилося коли прийшло розуміння, що за причини болю можуть бути в моїй підсвідомості. І відтоді чим більше уваги я приділяла своїм емоціям, відчуттям, переживанням, тим менше і рідше ставали болі, а з часом зовсім зникли.
Коли ви захворієте, почуваєте себе недобре, частенько це ваш організм просить звернути на себе увагу, розібратися в собі, власних переживаннях і відчуттях. Це усе процес зростання і навчання, тому цього не варто боятися.
Ви сильні і у вас є все що потрібно.
Девіс Судзуки написав в книзі “Священне життя”, що при словесному вираженні гніву, ненависті і ревнощів, відбувається скорочення молекул і виділення токсинів. Якщо протягом години виділяються такі токсини, то цього вистачає для вбивства 8-ми морських свинок! Чи можете ви тепер уявити, наскільки сильно ви шкодите своєму тілу якщо мислите негативно і не даєте собі можливість пережити це?
Пам’ятайте, у вас є усі сили всередині , щоб впоратися зі всім, що відбувається у вашому житті. Замість того щоб визначати що-небудь як позитивне або негативне, спробуйте поглянути на все згори, щоб побачити картину ширше. Запитайте себе, як це може допомогти вам, щоб зрозуміти або пізнати щось?
Чи може ця ситуація допомогти вам змінити сприйняття? Чи може це допомогти вам розібратися у своїх емоціях? У вас є усі необхідні інструменти щоб працювати зі своїми емоціями, позбавитися від неприємних відчуттів розуміючи їх причини.
Якщо ви вважаєте, що цей біль триватиме увесь час і що ви не можете контролювати це, то саме так і буде. До тих пір, поки ви не зрозумієте, що ви можете контролювати дуже багато того, що відбувається з вами, у тому числі вашим самопочуттям.
P.S. А ви згодні, що негативні думки є причиною хвороби?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *