103 річниця загибелі “Титаніка” (частина 2)

103 річниця загибелі “Титаніка” (частина 2)

bp25

Ніс затонулого «Титаніка», 1999 рік. (P.P. Shirshov Institute of Oceanology)

bp26

Один з гвинтів пасажирського лайнера «Титанік». Знімок був зроблений під час експедиції на місце аварії корабля 12 вересня 2008. П’ять тисяч артефактів будуть продані на аукціоні, який відбудеться 11 квітня 2012 року, майже через 100 років після катастрофи «Титаніка». (RMS Titanic, Inc., via Associated Press)

bp27

Правий борт носової частини «Титаніка». Цей знімок був оприлюднений Океанографічним інститутом Вудса Хоула 28 серпня 2010. (Premier Exhibitions, Inc.-Woods Hole Oceanographic Institution)

bp28

«Вороняче гніздо» на «Титаніку», 5 липня 2003 року. (David Bright)

bp29

Частина борта «Титаніка», ланцюги та додатковий якірний бун. Доктор Роберт Боллард, який знайшов уламки «Титаніка» майже 20 років тому, повернувся на місце трагедії, щоб подивитися на збиток, заподіяний кораблю і його скарбам мародерами та шукачами легкого збагачення. (Institute for Archaeological Oceanography & Institute for Exploration / University of Rhode Island Grad. School of Oceanography)

bp30

Величезний гвинт затонулого «Титаніка» лежить на дні Атлантичного океану. Знімок не датований. Перші туристи, які відвідали місце аварії корабля у вересні 1998 року, побачили гвинт і інші частини знаменитого лайнера. (Ralph White / Associated Press)

bp31

Цей 17-тонний фрагмент корпусу “Титаніка” було піднято на поверхню під час експедиції на місце аварії корабля в 1998 році. (RMS Titanic, Inc., via Associated Press)

bp32

17-тонний фрагмент пасажирського лайнера «Титанік», який був піднятий з дна океану під час експедиції на місце аварії корабля, 22 липня 2009 року. 11 квітня 2012 цей експонат проданий на аукціоні разом із 5 тисячами інших артефактів. (RMS Titanic, Inc., via Associated Press)

bp33

Золотий кишеньковий годинник «Waltham American» – особиста річ Карла Асплундом – на тлі картини «Титаніка», намальованої Сі Джем Ешфорд. Тіло знайшли на тілі Карла Асплундом, затонулого разом з «Титаніком». (Kirsty Wigglesworth Associated Press)

bp34

Гроші з «Титаніка». Власник однієї з найбагатших колекцій речей, знайдених на «Титаніку», виставив її на аукціон у 2012 році – в рік 100-річчя з дня краху знаменитого лайнера. (Stanley Leary / Associated Press)

bp35

Фотографії Фелікса Асплундом, Сельми і Карла Асплундом і Лілліан Асплунд в Девізес, Уїлтшир, Англія. Ці фото – частина колекції мають відношення до «Титаніка» речей Лілліан Асплунд. Лілліан було 5 років в квітні 1912 року, коли «Титанік» зіткнувся з айсбергом і затонув під час своєї першої подорожі. Дівчинка врятувалася, але її батько і троє братів і сестер були серед тих 1514 осіб, які загинули. (Kirsty Wigglesworth / Associated Press)

bp36

Артефакти, знайдені на місці катастрофи «Титаніка», експонуються на виставці «TITANIC The Artifact Exhibit» в Каліфорнійському науковому центрі: бінокль, гребінець, посуд і тріснута лампа розжарювання, 6 лютого 2003 року. (Michel Boutefeu / Getty Images, Chester Higgins Jr. / The New York Times)

bp37

Окуляри, знайдені серед уламків “Титаніка”. Повна колекція знайдених на місці катастрофи «Титаніка» артефактів виставлена ​​на аукціоні в квітні 2012 року – через 100 років після трагедії. (Bebeto Matthews / Associated Press)

bp38

Золота ложка з «Титаніка». (Bebeto Matthews / Associated Press)

bp39

Хронометр з капітанського містка «Титаніка» виставлено в Науковому музеї в Лондоні. Це один з понад 200 предметів, піднятих з дна океану в тому місці, де затонув «Титанік». Відвідувачі виставки в музеї можуть пройти всю історію знаменитого лайнера в хронологічному порядку – від креслень для його будівництва до моменту загибелі після зіткнення з айсбергом. (Alastair Grant / Associated Press)

bp40

Прилад для вимірювання швидкості «Титаніка» і лампа Gimbal – одні з артефактів, представлених у музеї в Нью-Йорку. 11 квітня аукціон «Guernsey’s» розпродасть повну колекцію речей з “Титаніка”, куди входять понад 5000 предметів. (Mario Tama / Getty Images)

bp41

Представлені в нью-йоркському музеї предмети із затонулого «Титаніка». (Chang W. Lee / The New York Times)

bp42

Чашка і кишеньковий годинник – одні з багатьох предметів, знайдених на «Титаніку», а також гудзик з прапором компанії «White Star Line» і невеликий ілюмінатор. (Don Emmert / AFP / Getty Images, Brendan McDermid / Reuters, Michel Boutefeu / Getty Images-2)

bp43

Ці ложки з «Титаніка» – частина виставки в музеї Південного Норуолку, штат Коннектикут. (Douglas Healey / Associated Press)

bp44

Позолочена сумочка – один з предметів з «Титаніка». (Mario Tama / Getty Images)

bp45

Номер журналу «National Geographic» за квітень 2012 року і його онлайн версія для ipad, в якому можна побачити нові фотографії із затонулого лайнера, який досі покоїться на дні океану на глибині 3784 м. Мало які катастрофи так торкнулися суспільство і причому так надовго, як загибель «Титаніка». (National Geographic)

bp46

​​З двома пропелерами, що стирчать із бруду і піску, корма «Титаніка» спочиває на дні океану в 600 метрах на південь від носа корабля. (COPYRIGHT © 2012 RMS TITANIC, INC; Produced by AIVL, Woods Hole Oceanographic Institution)

bp47

Перший повний знімок легендарних уламків. Мозаїка фото складається з 1500 знімків високої якості, зроблених за допомогою сонарних досліджень. (COPYRIGHT © 2012 RMS TITANIC, INC; Produced by AIVL, WHOI)

bp48

Правий борт корабля. Першим на дно океану опустився ніс «Титаніка», так що передня його частина зарилася в пісок, назавжди закривши смертельні рани, залишені айсбергом. (COPYRIGHT © 2012 RMS TITANIC, INC; Produced by AIVL, WHOI)

bp49

Знівечена корма в профіль. (COPYRIGHT © 2012 RMS TITANIC, INC; Produced by AIVL, WHOI)

bp50

Корма «Титаніка», вигляд зверху. Це сплетіння металу являє собою загадку для вчених. Як сказав один з них: «Якщо ви розшифруєте це, ви полюбите Пікассо». (COPYRIGHT © 2012 RMS TITANIC, INC; Produced by AIVL, WHOI)

bp51

Два двигуна «Титаніка» видно через тріщину в кормі. Ці величезні споруди, вкриті іржею, колись рухали вперед найбільший на той час лайнер у світі. (COPYRIGHT © 2012 RMS TITANIC, INC; Produced by AIVL, WHOI)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *