Як тварини знаходять дорогу додому?

Існує безліч історій про те, як собаки і коти знаходять дорогу додому, навіть будучи вивезеними з рідного краю за тисячі кілометрів. Вовки, наприклад, здатні пройти десятки кілометрів у пошуках їжі і повернуться назад у своє лігво. Поштові голуби завжди знають дорогу додому. Так само як і перелітні птахи та інші кочові тварини, здатні повертатися назад у свої гнізда і на пасовища. Дане явище вивчали багато вчених. Але досі механізм, який використовують всі ці тварини до кінця не відомий. Кілька років тому німецький зоолог з міста Кіль провів експеримент з даного питання. Він взяв, за згодою їх власників, кілька кішок, яких посадив у коробки і петляючи вулицями, щоб заплутати маршрут, вивіз з міста за 3 кілометри. Далі, він посадив їх у заздалегідь підготовлений лабіринт, закритий зверху кришкою, щоб не дозволити котам орієнтуватися по сонцю. Але як виявилося, їм це зовсім не потрібно. Більшість кішок, виходячи з лабіринту, рушили в напрямку – кожна до свого будинку.

Деякі вчені вважають, що тварини орієнтуються по магнітному полю Землі. Нібито, вони здатні бачити Землю як «енергетичну сітку» і саме по ній знаходити зворотну дорогу. Непрямим доказом цього факту служить експеримент, в ході якого на тулуб котів помістили магніти. Після чого тварини втратили здатність до орієнтації в просторі.

Вражаючі випадки повернення додому тварин:

В Англії кіт зумів знайти свій будинок майже за 70 кілометрів, витративши на це три тижні.

Голандський кіт шукав свій будинок 5 місяців і пройшов 150 км.

Американська кішка з Джорджії подолала дорогу додому в 320 кілометрів.

Ось анекдот на цю тему:

Чоловік не любив кота своєї дружини і вирішив його позбутися. В один прекрасний день, відвів його за 20 кварталів від будинку і залишив у парку. Коли повернувся назад, кіт був уже вдома.

Наступного дня він вирішив відвезти його за 40 кварталів. Залишивши котика, пішов додому. Підходячи до свого під’їзду, він побачив сидячого на ганку кота!

Втретє посадив бідолаху в мішок, кинув у багажник, поїхав з міста зовсім далеко, і почав петляти на машині – дорогу заплутувати.

Нарешті зупинився і викинув кота з мішка. А сам розвернувся … і додому. Через кілька годин дзвонить дружині:

«Кіт вдома?

«Так» – відповідає дружина,

«Дай йому трубку, я заблукав!»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *