ЯК ПЕРЕЖИТИ ВАЖКІ ЧАСИ – ПОРАДИ СВЯЩЕНИКА Й ПСИХОЛОГА

ЯК ПЕРЕЖИТИ ВАЖКІ ЧАСИ – ПОРАДИ СВЯЩЕНИКА Й ПСИХОЛОГА

Інформація, яку ми отримуємо навколо, часто вибиває нас із колії та приголомшує. Всі розуміють, що треба вірити у перемогу, однак тримати себе постійно «в руках» стає все важче. Кілька порад, як пережити складні часи, дає психолог та священнослужитель.

otec_igor_boyko

Отець Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії 

1) Нинішні події в країні, безперервні повідомлення про втрати породжують усередині нас страх, відчай та паніку. Варто зрозуміти: не все можна змінити, що стається навколо. Ми мусимо змиритися з факторами, які приходять ззовні та на які неможливо вплинути. Маємо пристосуватися до цього, але водночас мислити у напрямку: як ми можемо допомогти й змінити ситуацію на краще?

2) Зараз є чимало сфер діяльності, долучитися до яких легко і корисно. Для цього необхідно лише проявляти свою небайдужість. Хорошим прикладом є старенькі бабусі, які втомилися дивитися негативні новини й вирішили зв’язати для бійців теплі шкарпетки або светри. Молодь активізується через різні волонтерські рухи: збір провізії для військових, догляд за пораненими, допомога переселенцям. Потрібно відчути свої внутрішні ресурси, які можна використати саме в цей момент.

3) Дуже важливо щодня дякувати Богові за життя і здоров’я: своє та рідних. Кожен має нести радість та усмішку всім, кому зараз тяжко. Інформаційні ресурси повинні рясніти не негативом, а зернами надії. Навіть гнів, злість, роздратування через ситуацію в країні можуть стати потужною внутрішньою силою – рушієм для дії, творення добра. Люди мають усвідомити: так, зараз є складно, але ми вистоїмо. Мусимо вистояти!

oleg_pokalchuk

Олег Покальчук, соціальний психолог

1) Спершу варто запевнитися, що все гаразд із вашими рідними. Позиція, коли люди нехтують найближчим оточенням задля рятування світу, – є дещо неправильною. Необхідно звертати увагу на близьких, друзів, коханих, більше піклуватися про них, занурюватися у буденні клопоти. Також допомагає турбота про домашніх тварин.

2) Треба шукати в собі опору для віри. Це не обов’язково має бути релігія. Патріотизм, кохання, спілкування з друзями й рідними можуть давати нам необхідні приємні емоції. Нині корисним є усе, що може підняти настрій, відволікти, надихнути та зміцнити силу духу.

3) Зараз вкрай важливою є інформаційна гігієна. Фільтрувати отриману інформацію треба завжди, відсортовуючи лише ту, яка насправді необхідна. Коли психологічне напруження зростає, варто звузити коло спілкування до людей, вказаних у пунктах 1 і 2 – рідних та друзів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *