Еміграція у Швецію

Еміграція у Швецію

Швеція є привабливою країною для життя і роботи. Крім працевлаштування, є багато інших причин, чому люди хочуть переїхати до Швеції. Це відкрите і добре організоване суспільство, низький рівень корупції, красива північна природа.

Національна мова може бути бар’єром в процесі адаптації у Швеції, хоча багато людей розмовляють англійською. Бажано вивчати мову – знання шведської відкриває багато дверей: на ринок праці, в соціальне життя і до кращого розуміння навколишнього середовища.

Швеція – це перша країна Євросоюзу, яка відкрила свої кордони для масової трудової еміграції кваліфікованих працівників з держав, що не входять до складу Євросоюзу.

Нове законодавство дозволяє роботодавцям, які не змогли задовольнити своїх кадрових потреб в Швеції або в межах ЄС / ЄЕП або Швейцарії, запрошувати працівників з інших країн. Це спрощує процес еміграції до Швеції громадянам інших держав, а шведським роботодавцям допомагає знайти потрібних працівників. Якщо Вам вдалося знайти вакантне місце, то формальності з оформлення прийому на роботу будуть зведені до мінімуму. Протягом 10 днів органи влади повинні підготувати всі необхідні дозволи і надати тимчасовий дозвіл на проживання. Легальна робота надає право іноземцю отримати постійний вид на проживання через чотири роки праці в Швеції.

В Швеції є нестача працівників різних категорій – від висококваліфікованих лікарів та медсестер до простих санітарів по догляду за літніми людьми та інвалідами. Робота в Швеції для іноземців – це заповнення вільних вакансій у сфері будівництва, громадського харчування, машинобудування, інформаційних технологій, технології зварювання, медичного обслуговування, особливо за межами промислових центрів.

Основною причиною того, що Швеція вирішила спростити еміграційний в»їзд в країну іноземних громадян – це демографічна ситуація, яка характерна практично для всіх країн Старого Світу. Сьогодні на одну людину пенсійного віку припадає близько чотирьох працюючих, а це дуже критичне співвідношення для країни. Як говориться в доповіді Євросоюзу, при такому співвідношенні суспільство не може нормально функціонувати.

Еміграція іноземців в Швецію – це один із способів поправити ситуацію в країні, хоча у порівнянні з Грецією, Португалією та Чехією, вона знаходиться в більш стабільному стані.

Нині Швецію можна назвати однією з найбільш лояльних країн Євросоюзу по відношенню до біженців, а більшу частину емігрантів становлять люди саме цієї категорії. Кожен, хто просить у Швеції політичний чи інший притулок, отримує СІМ – карту. Якщо ж вам надано статус біженця в Швеції, то СІМ – карта, яка видається на період розгляду ваших документів, автоматично обмінюється на ПМП. Але для того щоб отримати ПМП, Ви повинні надати документальні докази того, що Вас переслідують на батьківщині і що саме змусило Вас покинути свою країну.

Крім розглянутих двох законних шляхів еміграції до Швеції є ще два: навчання у ВУЗі і законне одруження з громадянином або громадянкою Швеції.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *