Еміграція в Норвегію.

Еміграція в Норвегію.

Норвегія – це держава, в якій відносно недавно почалися еміграційні активні процеси.  Близько семи відсотків населення  Норвегії становлять емігранти. Законодавство Норвегії видає дозвіл на в’їзд не всім іноземцям, а тільки деяким категоріям. Це можуть бути біженці, близькі родичі громадян Норвегії, а також спеціалісти затребувані в країні.

У Норвегії професійна еміграційна політика є ліберальною. Робота в Норвегії дає шанс для висококваліфікованих фахівців стати повноправними громадянами держави.

Для іноземців існує ряд умов, за яких вони можуть отримати дозвіл на роботу. Кандидат обов’язково повинен мати запрошення на роботу від норвезької компанії. Норвезькі служби будуть проводити попередній аналіз, що полягає в дійсній необхідності запрошення громадянина іншої держави на роботу.

Якщо всі перевірки пройдено й експерти дали позитивну відповідь, то іноземцю дадуть візу. Через три роки перебування в Норвегії  іноземець може отримати вид на проживання.

Найбільш поширеним способом емігрувати до Норвегії є шлюб з громадянкою або громадянином Норвегії.

Якщо Ви вирішили отримати статус біженця, то після прибуття до Норвегії Вам необхідно відразу ж звернутися в поліцію, де Вас зареєструють і заповнять особливу реєстраційну анкету, на підставі якої Директорат прийме рішення, чи розглядати вашу заяву, чи Вас необхідно вислати з країни. За законом поліція не має права Вас депортувати, поки Ви просите у норвезьких властей притулку. Рішення про депортацію приймає тільки Директорат у справах іноземців.

В країні існують різноманітні програми з адаптації, але якщо Ви захочете отримати подвійне громадянство, то знайте – Норвегія його не визнає. Стати повноправним громадянином цієї держави можна тільки через сім років перебування на її території.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *