McDonald’s – історія створення у фотографіях.

McDonald’s – історія створення у фотографіях.

Історія створення McDonald’s бере свій початок з 1940-х років. Саме тоді рідні брати Річард і Моріс Макдональд відкрили невелике барбекю-кафе для автомобілістів в місті Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія США. Кафе мало назву «McDonald’s знаменитий барбекю» (McDonald’s Famous Barbeque ») і пропонувало своїм відвідувачам близько сорока найменувань засмаженого м’яса. Але брати безперервно шукали шляхи його вдосконалення. Так у жовтні 1948 року Макдональди зрозуміли, що основний дохід їм приносить продаж гамбургерів і вони повністю змінили меню свого кафе: тепер до нього входили кілька видів гамбургерів, апельсиновий сік і чіпси, а через рік меню поповнили картопля-фрі та кока-кола. Спрощене меню і швидке конвеєрне обслуговування дозволили знизити ціну гамбургерів до 15 центів, що було на половину менше, ніж пропонували інші заклади міста. Брати вперше в світі вивели концепцію «швидкого харчування».

202

Перше кафе швидкого харчування братів МакДональд, Сан-Бернардіно штат Каліфорнія.

128

У 1953 році брати вже надавали ліцензії на відкриття мережі Макдональдс в сусідніх містах. Було відкрито ще три фаст-фуди в Фініксі, Арізоні і Дауні, штат Каліфорнія.

Фотографії 1950-х років клієнтів ресторану McDonald’s.

212

311

Ідею поширення мережі ресторанів McDonald’s і створення франшизи братам підказав американський підприємець Рей Крок. Ранні продавав міксери для молочних коктейлів в перший ресторан Макдональд.

У 1955 році Рей Крок відкрив свій перший McDonald’s в містечку Дес-Пленз, штат Іллінойс (нині – музей корпорації).

Фото 1955 року – це перший ресторан Рея Крока в Дес-Плейнз, Іллінойс.

78

Оголошення про урочисте відкриття McDonald’s в Дес-Пленз.

163

Команда Макдональдс в Дес-Плейнс.

610

Музей McDonald’s в Des Plaines, Іллінойс.

87

144

Усередині музею в Des Plaines, Іллінойс.

153

Перший Мак-Драйв в Сьєрра-Віста, Арізона.

129

Третій ресторан мережі McDonald’s в Дауні, Каліфорнія. На сьогодні він є одним з найстаріших збережених ресторанів McDonald’s.

174

Рей Kрок з партнером розглядають креслення майбутніх ресторанів мережі McDonald’s.

183

Брати Макдоналд не хотіли особисто контролювати розширення бізнесу, їм було достатньо одного ресторану. Тому в 1961 році Рей Крок викуповує всі права на McDonald’s. А вже через чотири роки McDonald’s стане офіційною корпорацією. На сьогодні McDonald’s найбільша в світі мережа ресторанів швидкого харчування, що обслуговує понад 68 мільйонів клієнтів щодня в 119 країнах світу.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *