8 травня в Україні – День пам’яті та примирення.

8 травня в Україні – День пам’яті та примирення.

Цю дату наша держава офіційно відзначає вперше та розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення під гаслом “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

9 травня Україна святкуватиме День Перемоги та 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.

Український інститут національної пам’яті зазначає, що новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги включає в себе:

– переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
– рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін.);
– перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.

Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги — червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть.

У боротьбі проти нацизму об’єднались 53 країни світу.
Це – 70 % людства.
7 млн. українців боролись з нацизмом у складі союзних армій: Великої Британії, Канади, Польщі, СРСР, США, Франції та у лавах українського визвольного руху.

11188405_822469321166498_1771736684658810355_n

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *