4 тижні, які повністю змінять ваше життя

4 тижні, які повністю змінять ваше життя

Всього місяць самостійної роботи, щоб змінити на краще своє життя! Можу сміливо обіцяти усім, хто виконає цей план : через місяць ви себе не впізнаєте.

Отже, на кожен тиждень плану – три завдання, які потрібно впровадити у своє життя. І залишатися з ними упродовж усього місяця. В ідеалі – і довше, але тут вже вирішувати вам.
Тиждень 1. Чищення тіла і свідомості

-Ранній підйом, близько 6 ранку. Тут же з’являється час для себе, якого завжди бракує впродовж дня. Наслідок – тиша і спокій, можна не відволікаючись займатися своїми справами, поки домашні сплять. Цей ідеальний час для вранішніх практик, для налаштування тіла на те, щоб прожити цей день на 100%, небажання рано вставати – це зовсім не показник втоми. Для мене це показник того, що не хочеться жити своє життя. Ось якби першою думкою було “скоріш би ранок – новий день”!? Погодьтеся, навряд чи з таким відчуттям ранній підйом буде проблемою.
-Легка їжа. Для прийдешніх змін нам знадобиться колосальний об’єм енергії. Ймовірно, зараз вона витрачається на те, щоб підтримувати наш організм в нормальному, функціонуючому стані, всупереч впливу алкоголю, цигарок, важкої жирної їжі, випічки, солодкого.
Ви можете самі вибрати той вид харчування, який вам здається правильним. Я вірю у вегетаріанство і сиру їжу. Але одно знаю точно: алкоголь, чіпси, солодка газована вода, напівфабрикати, джанк-фуд не вписуються в жодну концепцію здорового харчування. Тому усе це – виключити. Порції – зменшити, і не наїдатися на ніч. Організму буде щастя, а вам – енергія для дій.
-Спорт. Це моє улюблене і саме обов’язкове. Не втомлюся повторювати – тонус і здоров’я фізичного тіла – обов’язкова умова для здоров’я духовного. А рух, як відомо – життя. Так от, щоб пробудити життя (і дух) у втомленому тілі, потрібно його розворушити! Будь-яким відповідним вам способом. Мої варіанти – йога, біг і танці. Намагайтеся щодня рухатися більше: танцювати перед дзеркалом, збираючись на роботу; відмовитися від ліфта і ходити сходами; влаштовувати повноцінний воркаут в спортзалі, не важливо.

Тиждень 2. Чищення простору, справ і оточення
-Чистка простору. Викидаємо все! Заховати на антресолі – не рахується. Наводимо лад в усіх кутах, на усіх столах, в усіх шафах, в усіх місцях. Подумайте – кожна річ у вашому будинку забирає не лише шматочок місця, але і шматочок вашої енергії. Кожна, навіть найменша! Вона того коштує? Я свого часу так захопилася цим методом, що винесла на смітник майже усі свої речі. Залишайте тільки дійсно корисні і потрібні речі, речі які вас радують, які надихають, які ви любите. Тонкий момент – якщо ви досі зберігаєте ведмедика, якого подарував коханий 14 лютого 1998 року, а з коханим давно розлучилися – таким “позитивним” спогадам не місце поряд з вами. Позбавляйтеся, не думаючи! Побачите – дихати стане легше. Особливо якщо витерти скрізь пил і помити підлогу.
-Чистка справ і зобов’язань. Згадайте, скільки років ви збираєтеся підучити англійський. А скільки обіцяєте заїхати до тітки Марії? А скільки пунктів з передноворічного плану ви роками переносите в кожен новий список? Згадайте усі подібні обіцянки, дані собі та іншим. І вирішите, що з ними робити. Варіантів, власне, два: (1) зробити, (2) відмовитися від них назовсім, навіки викреслити з вашого списку. Але якщо не можете викреслити тітку – їдьте прямо завтра. Робіть справи, замість того, щоб тягати за собою вантаж відповідальності і незадоволення собою ж.
-Чистка оточення. Закінчити усі стосунки, які тягнуть вас назад, в депресію. Відмовитися від спілкування з тими, хто вічно критикує і вічно усім невдоволений. З тими, з ким не залишилося нічого спільного. З тими, у кого нічому навчитися. І навчіться йти, навчіться говорити “ні”. Дозволити собі бути “невдячною”, “невихованою”, “божевільною”, “стервом” – якщо така ціна свободи.
. Виключення – батьки. З ними, на мій погляд, треба стосунки налагоджувати. Як би важко це не було.
Тиждень 3. Плани, цілі і мрії
-Записувати і виконувати плани. У нас же якраз залишився список справ з попереднього тижня. Як він вам? Викликає радість, ентузіазм і бажання негайно засукати рукави? Якщо ні, можливо, варто викреслити з нього ще кілька пунктів. Чи – виконати їх, а потім викреслити. В обох випадках вас чекає прилив сил і бажання жити. А ще – дописати те, що примушує все всередині завмирати в передчутті. Згадати, що ви любите, або любили колись. Не забувайте планувати не лише роботу і гроші, але і відпочинок, час з друзями і коханими, час на себе (цей пункт вічно усі забувають). Треба написати такий план, який захочеться виконати, від якого тремтітимуть коліна і чухатимуться руки. Все – одночасно. Написати зі свого життя книгу, яку вам самим було б цікаво прочитати. А вже до цієї книги додати конкретні терміни і конкретні кроки.
-Список невірогідності. Одне з найулюбленіших моїх вправ. Вправляюся в нім досі, і з кожним разом нахабнішою стаю (хоча здавалося б, куди вже?). Полягає воно ось в чому: написати список своїх мрій, які не збудуться ніколи. Ну, таких крутих і настільки позамежних, що в їх виконання не віриться зовсім. До них можна віднести світове панування і бажання піднятися на Еверест (а вам вже 89 років). Відключайте критика і уявіть, що усі можливості світу біля ваших ніг, потрібно тільки клацнути пальцями. Є час, гроші, потрібні зв’язки, є усі таланти які потрібно. Чого б хотіли? До речі, мій перший список нездійсненного, написаний в лютому 2014 року, на сьогоднішній момент збувся цілком. І мені досі смішно від того, наскільки скромні бажання мені тоді здавалися “невірогідністю”.
-Планувати щодня. Кожен вечір писати план наступного дня. Короткий, зразковий, який завгодно – але план має бути. І з вечора – це важливо. Навіть якщо наступного дня ви жодного разу не згадаєте про існування цього плану, ваша продуктивність підвищиться в рази. Перевірено! І ще: не забувайте заглядати в глобальний план і ставити собі питання – чи туди ви рухаєтеся? А куди? А чи рухаєтеся ви взагалі куди-небудь? А чому?

Тиждень 4. Розширюємо межі

-Спробуйте жити інакше. У самих дрібницях. Піти на роботу новою дорогою. Зайти в незнайоме кафе або в дуже дорогий магазин. Спробувати новий вид спорту. Спробувати робити те, що ви ніколи не робили. Щодня, займаючись звичними справами, задаватися питанням – що прямо зараз я можу зробити трохи інакше? Треба створити у себе звичку пробувати нове, поступово йти з уторованих стежок.
-Виходьте із зони комфорту. Звичайно, усі попередні пункти, якщо ви і правда їх виконали – вже неслабкий вихід із зони комфорту. Але тут ми підемо далі, подивимося в очі своїм страхам. І не лише подивимося, але і битимемося з ними. Тут я прибічник радикальних методів. Боїтеся висоти? Йдемо стрибати з парашутом. Боїтеся шефа – йдемо до шефа зі свіжими рацпропозиціями. Боїтеся незнайомих компаній – вперед на вечірку, в незнайому компанію. І наодинці, щоб не ховатися за розмовами з подружкою/приятелем. І вчимося в таких ось польових умовах.

-Відпочивати. А ви як думали – тільки працювати? Тільки відпочинок з обов’язковим виходом з будинку, обов’язковим відключенням інтернету, і обов’язково наодинці. І обов’язковим (і чесним!) зворотним зв’язком самому собі. Що це було? Як все пройшло, які зміни сталися? І як жити далі, після усього цього?
Те, що чекає вас в середині цього шляху (не кажу у кінці, бо це нескінченна дорога) перевершить ваші очікування. Виконуючи ці (прості!) речі щодня, вбудувавши їх у своє життя, ви відчуєте гармонію, всемогутність, побачите світ у кінці тунелю і стежину, яка вкаже вірний шлях. І з часом вона перетвориться на дорогу. Звучить пафосно, але правда – вона така, пафосна

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *