28 липня свято Володимира Великого та День хрещення України

28 липня свято Володимира Великого та День хрещення України

День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича відзначається 28 липня. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні — державне свято — День Хрещення Київської Русі.

1406535809_volodimir

Народився майбутній князь 954 року в Києві. Князював досить довго – 35 років – від 980 до 1015 року.

Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Літопис говорить про 988 рік. А ось щодо місця, то найбільша суперечка існує чи в Херсонесі, чи в Києві. Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися, а поганських ідолів скинути у Дніпро. Якщо хрещення киян відбулося більш-менш без насильства, то в інших удільних князівствах, як згадує літопис, княжі воєводи хрестили мечем і вогнем.

images (1)

За наказом князя збудували чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві.

Десятинна_церква_Київ_1888

При святому князі Володимирі Київська Русь досягла розквіту і її вплив поширився далеко за її межі. Епоха святого Володимира була ключовим періодом для державного становлення Православної Русі.

Зміцнюючи Київську Русь, князь Володимир Великий відновив важливий торгівельний шлях «із варяг у греки» та розпочав карбування власних монет — срібників та златників.

2015-й рік – є ювілейним в історії українського та сусідніх народів. 1000-років пройшло з блаженної кончини святого великого рівноапостольного князя Київського Володимира.

images (2)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *