2015 проголошений роком Митрополита Андрея Шептицького

2015 проголошений роком Митрополита Андрея Шептицького

29 липня цього року минає 150 років з Дня народження єпископа Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

sheptytskyy

Митрополит Андрей Шептицький більше сорока років очолював Церкву та гуртував українську спільноту в період двох Світових воєн. Пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський. У віці 36 років Андрей Шептицький, обдарований надзвичайними духовними харизмами, стає главою УГКЦ. Він невтомно трудиться, щоб примирити різні етнічні групи, і залишає по собі багату спадщину творів на тему суспільних проблем і духовності. Будучи молодим єпископом в 34 роки він видав свою концепцію освіти і виховання, яка є актуальною і сьогодні.

rik_shepycjkoho

За час свого служіння Митрополит Шептицький значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.
Андрей Шептицький зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім’ю у родинному маєтку Шептицьких в Прилбичах. Помер Митрополит 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.

0d28c73ccd55280dede29f77c5fe34ac

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *