13% українців готові переїхати за кордон

13% українців готові переїхати за кордон

Більше 13% українців бажають переїхати за кордон.

Про це свідчать дані дослідження соціологічного агентства «Фама», повідомляє finance.ua.

«Серед українців, які протягом останнього року думали про зміну поточного проживання (15%), більшість вирушила б за кордон (13,4%). Значно менша частка опитаних замислювалася про переїзд в межах України (2,6%) », – йдеться в повідомленні.

Серед європейських країн найбільше бажаючих перебратися до Польщі (1,6%) і Німеччини (1,5%).

Згідно з дослідженням, серед потенційних мігрантів також є бажаючі перетнути Атлантику і оселитися в Північній Америці – в Сполучених Штатах Америки (1,2%) і Канаді (0,6%); в Південній Америці – у Бразилії (0,1%); в басейні Карибського моря – на Ямайці (0,1%); в межах Африканського континенту – в Єгипті (0,1%).

При цьому на Схід готові податися значно менше респондентів: на Північний Схід – в Росію (1,2%), в Середній Азії – Казахстан (0,1%).

Соціологи відзначають, що серед потенційних емігрантів лише 0,2% є «міграційними дауншифтерами», тобто готовими відмовитися від цивілізаційних благ великого міста і оселитися ближче до природи. Решта хочуть переїхати в більш великі агломерації.

Дослідження проводилося методом «face to face» інтерв’ю у жовтні 2014 року. Було опитано 2000 громадян України (крім жителів Донецької і Луганської областей, а також АР Крим), старше 18 років.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *