Як я навчилася засинати за одну хвилину

Як я навчилася засинати за одну хвилину

Дивовижний спосіб швидко засинати завжди і скрізь

Це почалося за тиждень до весілля мого кращого друга. Моя нервозність досягла епічного рівня. Я ніяк не могла заснути. Найбільше мене хвилювала моя привітальна промова. Моя сором’язливість і жах майбутнього не давали мені спати три дні підряд.
Коли я зустріла світанок,  не в змозі заплющили очі, утретє підряд, мати нареченої порадила мені спробувати одну методику. За її словами, вона рятувала її вже не перше десятиліття.
Я повірила. Адже пораду мені давала жінка, яка має ліцензію на проведення оздоровчих практик. Вона вивчає медитацію, стрес, дихальні практики вже багато років. І її порада змінила моє життя.
Найпростіше запам’ятати цей метод, назвавши його “4 – 7-8″. Загалом, вам треба просто розтягнути свій вдих через ніс на чотири секунди. Потім нам 7 секунд слід затримати дихання. Нарешті, вам треба видихнути через рот, розтягуючи процес на 8 секунд.

Ось так все просто. Ця дихальна вправа уповільнює наш сердечний ритм і заспокоює. Причому відбувається це дуже швидко: всього через кілька повторів. “Це працює. Хоча і виглядає як безумство”, – усвідомила я.
Як це працює
Загалом, вперше я заснула так швидко, що навіть не встигла цього усвідомити. Наступні чотири дні до весілля я спала як немовля. Пізніше я вивчила тонни літератури в спробі з’ясувати, як і чому це працює.
Коли ви відчуваєте стрес або тривогу, адреналін курсує по ваших венах, серце б’ється з великою швидкістю, а дихання стає швидким і поверхневим. Той трюк, про який я вам розповіла, працює як седативний препарат.
Оскільки ви штучним чином уповільнюєте дихання, ваше тіло вимушене услід за цим скоротити частоту роботи вашого серця. Кисню для прокачування “свіжої” крові організму все одно бракує. Затримка дихання з  повільним видихом неминуче уповільнює сердечний ритм. Це фізіологія.

Також ця практика заспокоює розум. Просто тому, що вам постійно доводиться лічити про себе і зоснрндитись на своєму диханні. А також тому, що прискорене поверхневе дихання і тривога завжди йдуть рука в руку. Ви цього, правда, не усвідомлюєте. Так от, роблячи фізичний вплив на симптоми, можна подолати причину. Ефективність такого способу заспокоїтися підтвердить вам будь-який нейрофізіолог.
Як наслідок, усе ваше тіло розслаблюється. Так сильно і так швидко, ніби хтось зробив вам анестезію.
Доктор медичних наук з Гарварду Ендрю Вейл говорить, що практика “4 – 7-8″ вже кілька тисяч років відома індійським йогам. Вони використовують її для пригнічення стресу і релаксації.

Так що можете вважати її абсолютно безпечною.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *