Як Ви говорите, так Ви і живете.

Як Ви говорите, так Ви і живете.

У буддійській психології говориться, що основним джерелом втрати енергії є мова. Християнська релігія вчить: “Не важливо, що входить в рот людини, головне, – що виходить”. Багато подвижників і святі йшли у відлюдні місця, щоб нічого їх не спонукало брати участь в пустих розмовах. Першу оцінку людині ми даємо по тому, як він говорить. Мова визначає людину.
Існує тісний зв’язок між розумом і мовою, розумом і тілом, розумом і душею. Здорове тіло, здоровий розум і здорова мова творять гармонійну особу. Сучасні дослідження показали, що помилки в мові не випадкові. Вони мають глибокий зв’язок з ментальним розвитком. Заїкання і затримки в мові з’являються тоді, коли є серйозне емоційне порушення. Практично усі хвороби є психосоматичними за своєю природою. Кожна людина, що прагне до досконалості, повинна стати, по-перше, – лікарем, що лікує своє тіло; по-друге, – фахівцем з граматики, що стежить за своєю мовою; по-третє, – філософом, що очищає свою свідомість і осягає Абсолютну істину.
У житті такої людини не може бути місця для фізичних погіршень здоров’я, байдужості до самопізнання і для безладної мови .
Від мови залежить здоров’я і матеріальне благополуччя. І це відноситься не лише до духовних людей, але і до тих, хто хоче досягти успіху матеріального. Уміння говорити і слухати дуже серйозно вивчають в усіх бізнес-школах.
Дурня від мудреця можна відрізнити, коли він заговорить. Мова має дуже сильну енергію. Фахівці, що мають тонке бачення, говорять, що люди, які спілкуються матом, грубо і образливо говорять, у визначеному місці тонкого тіла тут же отримують чорну пляму, яка через рік-два може перерости в ракову пухлину. Мова – це  прояв життєвої сили. Найголовніше, для чого нам призначена мова – це читання молитов, мантр і обговорення того, що наближає до Божественного. Можна також в міру необхідності обговорювати практичні справи, спілкуватися з близькими. Найбільш успішні ті люди, які приємно говорять і уміють контролювати свою мову
Це стосується і країн в цілому. Зверніть увагу, що країни з високою культурою мовлення більш успішні.
Важливо пам’ятати, що якщо ми когось критикуємо, то беремо на себе негативну карму і погані якості характеру цієї людини. Так діє закон карми. І також ми беремо якості тієї особи, яку вихваляємо. Тобто якщо ви хочете набути якихось якостей, вам досить почитати про когось з  святих, який їх має або з кимось обговорити його якості. Давно помічено, що ми набуваємо якостей тієї людини, про яку думаємо і, отже, говоримо. Тому навіть західні психологи радять думати і говорити про успішних і гармонійних людей.
Але чим більше в нас егоїзму і заздрості, тим важче нам говорити про когось добре. Ми повинні вчитися нікого не критикувати. Той, хто нас критикує, віддає нам свою позитивну карму і забирає нашу погану.
Як працює мова з нашою кармою? Якщо ви щось намітили, щось хочете зробити, нікому про це не кажіть. Як тільки ви про це сказали, на 80%зменшується вірогідність, що це станеться, особливо якщо ви поділилися із заздрісною, жадібною людиною. Чому люди, що говорять мало і продумано, досягають більшого? Вони не втрачають енергію.
Інше просте правило, пов’язане з промовою, – якщо ми зробили комусь щось хороше і похвалилися цим перед іншими, то у цей момент ми втрачаємо позитивну карму. Тому ми не повинні ніколи хвалитися своїми досягненнями.  “Нехай ліва рука твоя не знає, що робить права” (Євангеліє від Матвія, 6: 3).
Думки визначають мову. Реальна історія:
Учень підходить до майстра і запитує:
– Ви радите жити з відкритим розумом (open mind). Але тоді увесь розум може відлетіти, так?
– Ти просто міцно рот закрий. І все буде добре.
Думки визначають мову, тому важливо не думати погано ні про кого. Чим більше у нас хаотичних думок в голові, тим більше вони виявляються у мові. Той, хто ясно мислить, той ясно говорить.
Є ще один рівень – навчитися приймати критику. Одне з якостей розуму – те, що він здатен виправдати себе у будь-якому випадку. Чим нижче рівень людини, тим більше виправдань ви від неї чуєте. Навіть скоївши наймерзотніший злочин, така людина не червоніючи виправдовує себе. Один з головних показників, людини, яка знаходитися на високому рівні розвитку, визначається тим, що він спокійно вислуховує критику у свою адресу.

Правила розумної мови. У печері медитують три йоги. Раптом вони чують якийсь звук, що видається твариною. Один йог говорить – Це був козел. Проходить рік. Інший йог відповідає: – Ні, це була корова. Проходить ще рік. Третій йог говорить: – Якщо ви не припините суперечку, я вас покину.
Перше правило розумної мови – перш ніж щось сказати різке, долічіть до 10. Це може здатися безглуздим. Перший час ми навряд чи зможемо долічити до 3-х. Але з іншого боку, якщо ви дасте відповідь після невеликої паузи, то ваша відповідь буде набагато розумніша, тому що перше, що приходить в голову, коли нас критикують, лають – це бажання виправдатися і відповісти різко у відповідь. Поки гнів і роздратування впливають на мову, наслідки будуть сумними, а іноді просто руйнівними.
Друге правило розумної мови – не треба вдаватися до крайності. Бог проявляється в дрібницях, а Сатана – в крайнощах. Не слід давати обітницю – “Буду німий як риба”.  Особливо, якщо по  природі ви яскравий экстраверт,  вам це може тільки зашкодити. Якщо ваша психофізична природа в тому, що ви повинні багато говорити, то говоріть так, щоб ви і оточення отримувало від цього благо. Тому будьте відкриті і доброзичливі, і головне – живіть усвідомлено. Важливо пам’ятати, що наш рівень визначається по дрібних, незначних вчинках – як ми відреагували на грубість в магазині, які емоції починають нас переповнювати, коли нас “незаслужено” критикують і т. д.
У кінці тижня можна провести тест – яка домінувала мова, упродовж тижня. Якщо в добрі, то легко буде помітити як гармонія і щастя входить в наше життя. Якщо в пристрасті і особливо неуцтві, то природним результатом будуть хвороби, депресії і нещастя.
Важливе правило – позбавитися від претензій. Перший крок до любові – це вдячність. У цьому світі мало хто кому дякує. В основному, усі висловлюють претензії – або в прихованій, або в відкритій формі. Але важливо пам’ятати, якщо ми комусь не дякуємо, значить, починаємо критикувати, пред’являти претензії, не завжди навіть усвідомлюючи це. Все, що ми робимо без любові, несе тільки нещастя і руйнування, як би благородно зовні це не виглядало. Учителі вчать, що кожну секунду ми або наближаємося до Бога, або віддаляємося від Нього. Кожна ситуація – це урок. І треба дякувати Богові за кожну надіслану  нам ситуацію.
Якщо наша підсвідомість буде налаштована на сприйняття, бачення у всьому Вищої Волі – це швидко приведе нас до досконалості.

Майже усі у наш час вважають, що їм всі винні. А якщо хтось робить хоч щось хороше іншому, то усередині народжується переконаність, що ця людина  йому зобов’язана, ну як мінімум, вона повинна відплатити тим же. І у нас, як завжди, є вибір: або приєднатися до загальної маси людей і пірнути в пекельне життя докорів і претензій і жити із закритим серцем, або звикнути, у всьому бачити милість Бога і замість запитання “За що”? ставити запитання “Для чого мені це”? Звикнути відкривати рот тільки для ПОДЯКИ, розуміючи, що блаженство ми можемо відчути, тільки безкорисливо і таємно віддаючи. Любов можна відчути, тільки віддаючи. І нам дані такі великі можливості у цьому світі, у наш час. Вже тільки за це можна постійно дякувати Всевишньому. Тому давайте з сьогоднішнього дня дамо собі обітницю, що ми стежитимемо за своєю мовою, зробимо своєю метою Любов до Бога і на усіх рівнях прагнутимемо до досконалості.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *