Чудотворна ікона Буцнівської Божої Матері

Чудотворна ікона Буцнівської Божої Матері

Двері Храму Непорочного Зачаття Діви Марії, що у селі Буцнів Тернопільського району завжди відчинені для тих, хто потребує допомоги. Тут знаходиться стародавня чудотворна ікона. А ще  із Риму буцнівському храму подарували також мощі великомученика Йосафата.

Храм Непорочного Зачаття Діви Марії, що у Буцневі, збудований ще у 18 столітті і вважається пам’яткою архітектури. До цього тут діяв василіанський монастир, церква – у стилі пізнього бароко була монастирською. Свого часу парохом тут був отець Ізидор Глинський – активний громадський діяч Галичини. Він запросив свого друга Корнила Устияновича, знаного художника, аби той розписав храм. Ікони, фрески та іконостас – його роботи. Відвідував буцнівську святиню і митрополит Андрей Шептицький. Храм діяв і за часів комуністичного режиму.

У 1729 році сюди подарували чудотворну ікону із давньою історією, яка тут почала сльозоточити – із неї почали витікати, як стверджують священики, справжні людські сльози. Протягом 20 років у цьому храмі зареєстровано понад 60 оздоровлень.

082i2

У 1739 році чудотворна ікона брала участь у боях під Хотином. Козаки навіть написали про неї пісню. Свого часу ікона була затрачена в часі, через це про неї мало хто знає навіть до сьогодні. На свято верховних апостолів Петра і Павла храму Непорочного Зачаття Діви Марії ректор римського Собору Святої Софії отець Марко Семеген, родом із Тернопільщини, подарував мощі священомученика Йосафата Кунцевича. Той був великим проповідником божого слова, через що мав багато ворогів та загинув. Зараз його мощі знаходяться у Ватикані.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *