Філософська казка про образу

Філософська казка про образу

Образа, маленьке звірятко, на вигляд зовсім нешкідлива. При правильному зверненні жодної шкоди не приносить. Якщо не намагатися її приручити, образа прекрасно живе на волі і нікого не чіпає.
Але усі спроби оволодіти нею закінчуються плачевно. Звірятко це маленьке і вертке, може випадково потрапити в тіло будь-якої людини. Людина це відразу відчуває. Йому стає образливо.
Звірятко починає кричати людині: “Я ненавмисно попався! Випусти мене! Мені тут темно і страшно! Відпусти”! Але люди давно розучилися розуміти мову тварин. Є такі, які відразу відпускають образу, поки вона маленька – це кращий спосіб розпрощатися з нею.
Але є такі, які ні за що не хочуть її відпускати. Вони відразу називають її своєю і носяться з нею, як з писаною торбою. Постійно думають про неї, піклуються. А їй все одно не подобається в людині. Вона крутиться, шукає вихід, але оскільки у неї зір поганий, сама вихід знайти не може. Таке ось недолуге звірятко. Та і людина теж. Стиснувся увесь, і ні за що не випускає образу.
А звірятко голодне, їсти хочеться – ось і починає потихеньку їсти, що знайде. І людина відчуває це. То там заболить, то тут. Але не випускає людина з себе образу. Тому що звикла до неї. А вона їсть і росте. Знаходить усередині людини що-небудь смачненьке, присмоктує і гризе. Так і говорять: “Образа гризе”.
І врешті-решт приростає до чого-небудь в тілі людини і проти своєї волі стає його частиною. Слабшає людина, хворіти починає, а образа усередині продовжує рости. І невтямки людині, що тільки і потрібно – узяти і відпустити образу! І їй без людини краще, і людині без неї легше живеться…
Мораль: Образа – це стан душі. По суті, ми самі приймаємо рішення бути скривдженими. І коли у черговий раз ви захочете образитися, подумайте: чи так вже приємно жаліти себе? Хижак завжди відчуває слабкого і нападає саме на нього. Не даремно в народі говорять: “На скривджених воду возять”. Відпустіть образу, нехай собі біжить!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *