У Чехії відбулась акція протесту проти російської агресії.

У Чехії відбулась акція протесту проти російської агресії.

В Чеській Республіці перед будівлею посольства РФ відбулась акція на підтримку України. На знак протесту проти агресивної політики РФ в Україні учасники акції прикували себе наручниками до паркану, що оточує російське дипломатичне представництво.

2

На цьому ж паркані вивісили плакат «Путін – окупант, вбивця і ворог», транспоранти із закликами дати Україні зброю, а також український прапор. Такі ж написи і на тілах учасників.

747B27E8-A9B6-428D-8138-DD0C0BF0D669_w640_r1_s

«Росія веде проти України війну, і Володимир Путін є її головною причиною. У Європі війна, але ми не розуміємо цього, ми маємо прокинутися і негайно допомогти Україні», – пояснили організатори акції протесту, ініціаторами якої стала група oMEN. Це активісти, які вже виступали раніше проти м’якої позиції чеського керівництва щодо антиросійських санкцій.

1

«Путіну не можна вірити, йому не можна весь час поступатися. Він завжди порушував усі угоди», – наголошують учасники групи, в яку об’єдналися представники інтелігенції і студентської молоді. Вони впевнені, що Прага має надати Україні зброю, аби та могла чинити опір Росії. «Ми маємо показати, що не боїмося його», – кажуть учасники акції. Вони також виступають за посилення економічних санкцій проти Москви і фінансову допомогу Києву.

84EEEB52-F907-440E-902F-B771FCBA4393_w640_r1_s

Організатори акції протесту передали лист російському послу Сергію Кисельову, в якому йдеться про те, що війна Росії проти України та російська зброя вже забрали тисячі життів і заберуть тисячі нових. Вони звернули увагу на те, що на сході України гинуть і російські солдати. Активісти звернулися до дипломата з закликом зробити свій внесок до того, аби зупинити насильство. «Ми не хочемо грати в ігри ввічливості, коли речі не називають своїми іменами і прикидаються сліпими, як чеський президент і інші політики. Росія веде проти України війну, і Володимир Путін є її головною причиною», – йдеться в листі послу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *