У Таллінні пройде перший Тиждень українського кіно

У Таллінні пройде перший Тиждень українського кіно

З 18 до 23 лютого в столиці Естонії – Талліні пройде перший Тиждень українського кіно, де покажуть шість повнометражних фільмів та одну збірку короткометражок.

В ході фестивалю українські кінематографісти продемонструють найкращі зразки українського кіно зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко. (інформує прес-служба Держкіно).

«Перший тиждень українського кіно в Естонії – це дуже відповідально і знаково. Адже кіномистецтво здатне, як ніщо інше, представляти країну, знайомити з нею іноземців. Естонія підтримує Україну в теперішній складній ситуації. Тож ми сподіваємося не тільки продемонструвати кращі зразки нашого кіно, але й налагодити зв’язки з однодумцями і колегами», – сказав Іллєнко.

Крім Пилипа Іллєнка, кінороботи представлятимуть режисери Валентин Васянович, Олесь Санін та Вікторія Трофіменко, а також продюсери Максим Асадчий та Ія Мислицька.

До списку повнометражок увійшли картини, що вже мають здобутки національного чи світового масштабу: «Поводир» (Олесь Санін), «Креденс» (Валентин Васянович), «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» (Юрій Іллєнко), «Брати. Остання сповідь» (Вікторія Трофіменко), «Хвороба кохання» (Дмитро Тимошпольський) та «Плем’я» (Мирослав Слабошпицький).

До короткометражної програми входять шість українських короткометражок 2014 року, які вигравали призи на фестивалях в Києві, Одесі та Варшаві.

Тиждень українського кіно організований Державним агентством України з питань кіно, Естонським кіноінститутом та естонською дистриб’юторською компанією Menufilmid.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *