У США відкрили виставку в пам’ять про героїв Майдану.

У США відкрили виставку в пам’ять про героїв Майдану.

У пам’ять про Революцію Гідності, загиблих героїв Небесної сотні та єдність українців на Майдані в прагненні до цивілізованого майбутнього, у Вашингтоні відкрили вистаку робіт різних жанрів.

Роботи 17-ти українських майстрів виставлені в одному з провідних наукових центрів США – Центрі Вудро Вілсона.

“Усього ми розмістили тут 40 робіт, які мають абсолютно різноманітну техніку виконання. Тут і живопис, і асамбляж, і колажі, і фотографії, і вишивки”, – розповіла одна з організаторів експозиції Наталія Мусієнко.

Всі роботи на виставці представлені у вигляді надрукованих постерів. “Це дуже символічно, оскільки Майдан став свідком великого різноманіття усіх форм та жанрів мистецтва, натомість постери були найбільш популярними та ефективними”, – зауважила Мусієнко.

Основний мета виставки – показати справжній український Майдан, “оскільки для іноземців Майдан сприймався, передусім, з газетних шпальт і теленовин, а художнє бачення є зовсім інакшим”. Воно є глибшим та “розкриває людський аспект Майдану, який часто нівелювався в сухих повідомленнях преси”, – наголосила Наталія Мусієнко.

За її словами, місце для експозиції обране не випадково. Центр Вілсона, де зараз представлені роботи, збирає науковців зі всього світу. Тут знаходиться Інститут Кеннана, який успішно працює, в тому числі, в Україні.

Художня експозиція “Революція Гідності” працюватиме в до 18 березня. Після цього виставку зможуть перевозити містами США для того, щоб показати американцям справжню сутність українського Майдану.

Співорганізаторами заходу виступили Програма імені Фулбрайта, Інститут проблем сучасного мистецтва, Бізнес-рада США-Україна, Посольство України в Сполучених Штатах.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *