У столиці Польщі підтримали Савченко і згадали Нємцова

У столиці Польщі підтримали Савченко і згадали Нємцова

У Варшаві відбувся мітинг, під час якого активісти висловили підтримку ув’язненій в Росії Надії Савченко, а також вшанували пам’ять убитого російського опозиційного лідера Бориса Нємцова.

Участь в заході взяли українці, поляки, білоруси, росіяни, серед яких, зокрема, редактор видання Gazeta Wyborcza Адам Міхнік, батько польської “шокової терапії” Лешек Бальцерович, один з лідерів білоруської опозиції Андрій Санніков.

“Закликаю Савченко припинити голодування, оскільки її смерть потрібна ворогу. Ми знаємо, що вона робить для своєї країни, нашої країни (Білорусі), як і Польщі та Росії. Вона потрібна нам живою. Ми, як громадяни, повинні вимагати від громадян демократичних країн якомога рішучіше протистояти навалі зі Сходу й активніше підтримувати таких людей, як Надія Савченко”,- наголосив Санніков.

Висловлюючи свою шану Борису Нємцову Бальцерович наголосив, що він є “справжнім героєм”, оскільки був лідером російської опозиції в боротьбі за демократію в РФ і проти агресії Москви в Україні.

Депутат польського Сейму Міхал Щерба висловив сподівання, що смерть Нємцова має “розбудити сучасну Росію”, щоб її громадяни уважно придивилися до того, що твориться в їхній країні, і що вона є агресором по відношенню до вільних народів і країн.

Під час мітингу люди тримали українські, польські та російські прапори, плакати з вимогами звільнити Савченко, а також фотографії загиблого Нємцова. Зібрані скандували гасла  “Россия будет свободной”, а також “Київ-Варшава-Москва – спільна демократична справа”.

На завершення мітингу люди випустили в небо чорні кульки в пам’ять про Бориса Нємцова.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *