У Парижі місяць триватиме Фестиваль українського мистецтва

У Парижі місяць триватиме Фестиваль українського мистецтва

“Україна – вільна сцена”. Таку назву має мультидисциплінарний фестиваль сучасного українського мистецтва, який  відбудеться в столиці Франції з 7 квітня до 7 травня.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Фестиваль представить панораму актуальної української культури. Таким чином, організатори прагнуть передусім заповнити інформаційні прогалини між Україною і Європою, пояснити, що наразі відбувається у країні та розказати, за що борються українці”, – йдеться у повідомленні.

На “Вільній сцені” представлять постановки театру “Дах”, зокрема, створені у спільно з Францією. Валентин Сильвестров разом із українськими та російськими поетами представить цикл своїх творів. В рамках літературної програми дискусію проведе Андрій Курков, а Марія Матіос представить перший французький переклад роману “Солодка Даруся”.

Кінопрограму для українського фестивалю підготував фестиваль “Молодість”. Серед фільмів, які покажуть у Парижі, – “Плем’я” Мирослава Слабошпицького, “Майдан” Сергія Лозниці, “Поводир” Олеся Саніна та “Брати. Остання сповідь” Вікторії Трофименко. Також представлять ретроспективу українського кіно.

Організаторами стали команда київського фестивалю “Гогольфест”, кінофестиваль “Молодість” та інші.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *