У Нью-Йорку проходить виставка художниць української діаспори.

У Нью-Йорку проходить виставка художниць української діаспори.

У Нью-Йорку в Українському музеї проходить виставка “Українська діаспора: художниці, 1908-2015”.

Проект відбувається з нагоди 90-річчя Союзу Американок України, передає UaPost.

“До виставки увійшли 100 робіт 43-х українок з півночі Америки та країн Європи. Більшість художниць належать до третьої та четвертої (пострадянської) хвиль еміграції. Їхні твори представлено у жанрах живопису (натюрморти, портрети, пейзажі), скульптури, іконопису та мішаної техніки”, – йдеться у повідомленні.

Адріяна Кочман – куратора заходу – каже: «Виставка поставила собі за ціль розширити поняття «українськости» у мистецтві поза звичні уявлення, в яких народне мистецтво й жіноча практика неодмінно асоціюються разом. Переважній частині мисткинь у цій виставці понад 50 років, і вони відчули проблеми, з якими стикалися жінки-художниці загалом у час визвольного руху за жіночі права. Такою проблемою було знайти місце в чоловічому мистецькому мейнстримі, що применшував та виключав етнічні меншини та жінок.

Також, ішлося про те, щоб могти свобідно працювати в естетиці сучасних форм, що традиційно асоціювалися з практикою художників-чоловіків, як, наприклад, скульптури із звареного металю, а чи живопис, пов’язаний з формалізмом. До того ж, чимало художниць були змушені знайти свій власний особистий стосунок до наголосу діяспори на традиційному мистецтві як на найбільш ефективному способі збереження української ідентичности».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *