У Верховні Раді говорили про закордонних українців

У Верховні Раді говорили про закордонних українців

2 липня у Верховній Раді України відбулося засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Світове українство» під головуванням народного депутата України Івана Крулька.

Участь у засіданні взяли представники УВКР: Голова Михайло Ратушний, заступник Голови, Голова Секретаріату Ольга Кобець та член Президії УВКР, представник українців Росії Валентин Пилипчук.
Українська Всесвітня Координаційна Рада порушила ряд питань, що стосуються закордонних українців. Серед головного: прийняття нової Державної програми з роботи із світовим українством; прийняття Закону «Про українську трудову міграцію»; виконання Урядом норми Закону по створенню спеціального органу виконавчої влади з роботи із закордонним українством; внесення зміни в Положення «Про статус закордонного українця» і полегшення процедури отримання посвідчення; внесення зміни у виборче законодавство, яке б передбачило повноцінну можливість участі у виборах депутатів Верховної Ради та Президента громадян України за кордоном ( трудових мігрантів); розробка спеціальної Урядової програми розвитку українського шкільництва за кордоном, передбачивши в ній забезпечення навчальними посібниками, тощо, українських шкіл за кордоном.
Парламентарі погодилися з актуальністю вказаних питань і найближчим часом обіцяють винести до сесійної зали необхідні законопроекти.

Джерело: http://www.uvkr.org/news/7768

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *